AK Parti İl Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Esgin’in anlatırken heyecan duyduğu proje: Engelliler Yerleşkesi

Dr. Mustafa Esgin 2002 yılında Bursa Devlet Hastanesi’nin gelecek vaad eden gencecik doktorlarından biriydi. Yeni kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nde siyaset yapmaya karar verdi ve milletvekili aday adayı oldu.
O seçim…
Çiçeği burnundaki AK Parti adaylarını önseçimle belirleme kararı almıştı. Dr. Mustafa Esgin önseçimden teşkilat desteğini alarak başarıyla çıktı. Adından en çok söz ettiren aday adaylarından biri oldu.
Fakat…
Önseçimde teşkilatların yaptığı tercih, Ankara’da Genel Merkez’in tercihini pek etkilemedi.
O seçim…
Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Metin Deniz Savaş da MHP’den aday olmuştu. O nedenle seçim sonrası Dr. Esgin’in, zaten çalıştığı yer olan Bursa Devlet Hastanesi’ne başhekim olacağı beklentisi doğdu.
Ama…
Beklentinin aksine, yönünü özel sağlık sektörüne çevirdi ve Doruk Sağlık Grubu’nun kuruluşuna öncülük etti. Kısa zamanda da Bursa’nın önemli sağlık gruplarından biri haline getirdi.
Sonrasında…
Sedat Yalçın’ın temmuz ayında yeniden AK Parti İl Başkanı olmasıyla birlikte Dr. Mustafa Esgin de siyasete döndü ve Yalçın’ın yönetiminde il Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.
Üstelik…
Üstlendiği sosyal işler göreviyle birlikte ilk günden itibaren engelliler için ciddi çalışmalar yapmaya başladı. Hem rehabilitasyon anlamında, hem de yaşamlarını kolaylaştırma anlamında engelliler için önemli projeler geliştirdi.
Zaman zaman da engellilerle geniş katılımlı toplantılar düzenledi.
Son olarak…
Engelli derneklerini özel bir gecede buluşturarak siyasetin sosyal projelerine çok özel bir örnek verdi.
Şimdi ise…
Hedefinde Türkiye’de ilk olacak çok özel bir proje var. Hem de, anlatırken bile heyecan duyduğu, Türkiye’ye örnek olacak bir proje:
“Bursa’da engelliler için kurulan 43 dernek var. Bu dernekler çok dağınık yerlerde faaliyet gösteriyorlar ve büyük çoğunluğu da zor şartlarda ayakta durabiliyor. İşte bu dernekleri Engelliler Yerleşkesi’nde buluşturmayı planlıyoruz.”
Aslında…
Bursa’da benzer bir yerleşke var. Nilüfer’de akademik odaların oluşturduğu yerleşke, bugün için AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Esgin’in belki de ilham kaynağı.
“Türkiye’de böyle bir örnek yok. Bursa’da ilkini gerçekleştirerek tüm Türkiye’ye örnek olmak istiyoruz” dediğinde, gerçekten de farklılık getirecek böyle bir projenin nerede olacağını sorduk.
Şu cevabı verdi:
“Yer sorununu çözebilecek durumumuz var. Bursa’da başta Büyükşehir olmak üzere AK Partili belediyelerimizle temasa geçeceğiz ve Engelliler Yerleşkesi için en uygun yeri belirleyeceğiz.”
Açıkça söylemek gerekirse…
Dr. Esgin’in heyecanından biz de etkilendik. Gerçekleştirmesi halinde gerçekten de çok farklı bir projeyi siyaset eliyle yaşama geçirmiş olacak.
Yanı sıra…
Konuşmamız sırasında, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Esgin’in kafasında daha başka çok özel projeler olduğunu da fark ettik. Anladığımız kadarıyla onları da çok yakında hep birlikte izleyeceğiz.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

29

11 2010

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: