Bir yıldız daha kaydı… Şemsettin Şen siyasette de medyada da iz bıraktı

Biz Şemsettin Şen’i ilk, 80’li yılların ikinci yarısında Demokratik Sol Parti İl Bursa İl Başkanı olarak tanıdık.
O süreçte…
DSP’de il başkanlığı beklenen pek çok kişi vardı ama Şen açıklandığında şaşırmıştık. Sonra da, Bülent Ecevit’in İsmet İnöne’ye karşı kazandığı kurultayı etkileyen dönemin CHP İstanbul il kongresi divan başkanlığını yaptığını öğrendik.
Ardından…
Erdal İnönü’nün genel başkan, Deniz Baykal’ın genel sekreter olduğu dönemde SHP Bursa İl Başkanı oldu.
Böylece…
İki sol/sosyal demokrat partide birden il başkanlığı yaptı. 1994-1999 döneminde Büyükşehir Belediye Başkanı Erdem Saker’in hem danışmanı, hem Anavatan Partisi’nin meclis üyesiydi. 2004 yerel seçimlerinde ise AK Parti’nin Görükle adayı oldu. Bu da onun siyasetle son ilişkisiydi.
Siyasi yaşamı boyunca renkli eylemlere imza attı.
Özellikle muhalefet partisi siyasetçisi kimliğiyle yerel yönetimlerin kimi uygulamalarına karşı geliştirdiği tiyatral eylemler yerel siyasette yepyeni bir anlayışı getirdi. Saker döneminde Büyükşehir’in kimi çalışmalarını anlatırken de renkli görüntüler sergiledi.
Siyasete esprili eylem getiren siyasetçi oldu.
Olay Televizyonu’ndaki programıyla kitlelerin sevgisini kazandı.
Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımız için verdiği mücadeleyle unutulmazlar arasına girdi. Hatta, “kendini bu davaya adadı” demek bile mümkün. Sık sık Bulgaristan’a gitti, devlet başkanından bakanlara, siyasetçilerden belediye başkanlarına kadar herkesi tanıdı, onlarla röporajlar yaptı.
Dahası…
Bulgaristan’daki seçimleri tek başına etkilediğini söylemek bile mümkün.
Kısacası…
Dolu dolu yaşadı, yaşamı boyunca hep fark edilen oldu.

Üretken ve renkli kişiliğiyle siyasette, çalışkanlığıyla da sivil toplum örgütleri ve medyada iz bıraktı. Arkadaş canlısıydı.
Şeker hastalığından kaynaklanan böbrek sorunu nedeniyle yaklaşık 1.5 aydır yoğun bakımda tedavi gören Şemsettin Şen’i dün sabaha karşı kaybettik.
Allah’tan rahmet diliyoruz. Hepimizin başı sağolsun.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

29

01 2011

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: