Stadyum planına itiraz var… Gümçed, velodromda yeni stat için yapılan planların iptalini istedi

Yerel seçimler öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin en büyük seçim kozuydu. Fakat gelinen noktada stadyum konusunun Bursa kamuoyunu böldüğü görülüyor. Üstelik bu konuda iki farklı tartışma yaşanıyor.
Birincisi…
Yeni bir stadyum için Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinden para ayırması. Başka illerde statları devlet yaparken, Bursa’nın stadyum önceliği olmadığını düşünenler var.
İkincisi…
En uygun yerin velodrom olduğunu savunanlara karşın, stadın yerinde yenilenmesini isteyenler var. Taraftarların büyük bölümü de “mabedimiz” dedikleri Atatürk Stadı’ndan ayrılmak istemiyorlar.
İşte…
Böyle düşünenler adına, kısa adı Gümçed olan Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği harekete geçti.
Dernek…
17 Şubat’ta yapılacak ihale için geri sayımın başladığı şu süreçte Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na ayrı ayrı başvurarak, halkın Timsah Arena olarak kabul ettiği Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nun velodromun olduğu alana yapılabilmesi için gerçekleştirilen plan değişikliklerinin iptalini istedi.
Gümçed Genel Başkanı Adnan Önürmen’in vekalet verdiği Avukat Cüneyt Özkan başvuruları, planın iptaline yönelik gerekçeleriyle birlikte hem Büyükşehir’e, hem de Koruma Kurulu’na teslim etti.
Eğer…
Başvuru kabul edilmezse Gümçed bu kez İdare Mahkemesi’ne planın iptali için dava açacak.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

30

01 2011

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: