Başbakan Yardımcısı Arınç AK Parti teşkilatlarına İl kongresi için mesaj da vermedi, işaret de etmedi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın 12 Haziran seçimleri öncesinde AK Parti Bursa listesinin birinci sıra adayı olduğu günden beri AK Parti teşkilatlarının seslerini fazla yükseltmeden dile getirdikleri bir konu var:
“Bakanımızla hiç bir araya gelemedik, kendisiyle temasımız da olmuyor.”
Düne kadar…
Arınç’ın etrafında bir duvar oluştuğu izlenimi varken, tam da kongreler sürecinde çok ani bir planlamayla delegelerle kahvaltı programı ortaya çıktı.
Bu program…
AK Parti İl’de kimin aklından çıktı bilmiyoruz ama ilçe kongrelerinin yapılacağı bir süreçte Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile merkezdeki büyük ilçeler Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer’in delegelerini buluşturma projesinden doğal olarak bazı anlamlar çıkıyor.
Nitekim…
Dün bu sütunlarda aktardığımız gibi, 1500 delegenin bir araya gelmiş olması nedeniyle “Bülent Arınç acaba İl kongresi için mesaj mı verecek?” diye başlayıp “Yoksa delegasyona Sedat Yalçın’ın devamı için telkin mi yapılacak?” sorusuna dönüşen spekülasyonlar gündeme geldi.
Aslında…
Böyle bir buluşmanın “delege sandığında sonucun alındığı” için mi, yoksa “sandıkta gerçekleşmeyen projenin delegeye işaret yoluyla dikte ettirilmesi” için mi organize edildiği de tam anlaşılamadı.
Ama…
Arınç çok deneyimli bir siyasetçi.
O nedenle…
Fotoğrafı çabuk görüyor, tabloyu kolay analiz ediyor. Dün sabahki kahvaltıda mesaj da vermemesi, işaret de etmemesi bunu gösteriyor.
Bu arada…
AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın salı günü düzenlediği ve ilçe başkanlarının da katıldığı basın toplantısında, ilçe kongreleri tarihlerinin 26 Ekim’de Ankara’daki İl Başkanları Toplantısı’nda kesinleşeceğini söyledi.
Fakat…
İki gün sonra meslektaşımız Yusuf Kayışoğlu kongre takvimini Olay’daki köşesinde yayınladı.
Yusuf’un yazısı gazetecilik başarısı, ama ilk kez bir partide ilçe başkanları kendi kongrelerini gazeteden öğrendiler.  Oysa eskiden kongre tarihi belirlenirken ilçelerin de görüşü alınırdı.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

24

10 2011

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: