Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın AK Parti teşkilatına hissettirdiği mesaj: Her şey kontrolümde

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç çok deneyimli bir siyasetçi. Siyaset geçmişi ve birikimiyle de partisinin tüm teşkilatlarında aynı ölçüde tanınıp aynı saygıyı görüyor.
Hükümette de…
Daha önce bu sütunlarda vurguladığımız gibi Başbakan’ın altında, Bakanların üstünde özel bir pozisyonu var.
En önemli özelliklerinin başında düşündüğünü açık açık söylemesi geliyor.
Bursa doğumlu ve ailesinin bir bölümü hamlen Bursa’da yaşıyor. 12 Haziran seçiminden bu yana da AK Parti Bursa Milletvekili unvanını taşıyor.
Çarşamba akşamı…
Olay Televizyonu’nda meslektaşımız, dostumuz Nuri Kolaylı’nın hazırlayıp sunduğu Gündem programında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı izlerken, söz kongrelerden açıldığında Bursa teşkilatlarına yönelik bazı mesajlar hissettik.
Öncelikle…
Teşkilatına yönelik olarak “her şey kontrolüm altında” mesajını açık açık verdi.
Herkese sahip çıktı. İl Başkanı Sedat Yalçın’a da, Osmangazi İlçe Başkanı Refik Özen’in adını anarak ilçe başkanlarının tümüne de sahip çıkıp teşekkür ederken “kimseyi ayırmıyorum, taraf olmuyorum” mesajı verdi.
Belki gereksizdi ama yereldeki bazı köşe yazarlarının “AK Parti kongreleriyle ilgili her gün aynı şeyi yazdıklarını ve sonunda üzüleceklerini” söylerken aslında hedefinin gazeteciler olmadığını, gazetecilere kulis servis eden kendi teşkilat mensuplarını bildiği ve onları üzebileceği mesajı verdiğini düşündük.

Kazıklı’nın ıssızlığı

Bu sayfalarda daha önce “Bülent Arınç’ın Bursa ile iletişimini geliştirecek bir mekanizma gerektiğini” yazdık. Programı izlerken bunu bir kez daha düşündük.
Kazıklı İstasyonu’nun ıssız bir yere yapılacağı eleştirilerini anımsatıp, “İstasyon çevresini canlandırır” dedi.
Zaten korktuğumuz da bu.
İnanıyoruz ki, o yeri görse önce Arınç karşı çıkar.

Trende kimler muhalif?

Bursa Garı ve Kazıklı İstasyonu yeri önerilerini “muhalefet” algılayan Arınç, istasyonların yerinde yapılacağını söyledi.
Bir de, “çantacılar” diye anlayamadığımız ifade kullandı.
Oysa, kendi partisinin il başkanı, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı istasyonların yerinin değişmesi için Ulaştırma Bakanı’na gitme kararı aldı.
Yoksa, onlar da muhalif mi?

Ankara mı, yerel mi?

Arınç programda, hızlı tren güzergâhını Ankara’dan gelen mühendislerin en doğru şekilde belirlediğini söyledi. Ankara’nın mühendisine elbette saygı duyarız ama yerelde yaşayanların düşüncelerini söyleyebilmeleri kötü bir şey değil.
Nitekim AK Parti iktidarı Kent Konseyi uygulamalarıyla bunu teşvik ediyor. Keşke daha çok ayrıntı bilinse de, daha çok tartışılabilse.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

01

10 2011

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: