MHP İl Başkanı Toktaş “Görevden almam, bırakana kal demem” mesajı verdi, ilk istifa Nilüfer’den geldi

Çok adaylı kongrelere alışık olmasına karşın, MHP’nin 13 Mayıs’taki İl kongresinde ilk kez ekip içi ayrışma ortaya çıktı, bu da alışılmamış bir yarış olarak kongreye yansıdı.
O süreçte…
Bazı ilçe başkanları kongreye İl Başkanı olarak giren Tevfik Topçu’yu desteklerken, bazı ilçe başkanları Hasan Toktaş’ın yanında yer aldı.
Kongreyi kazanan Hasan Toktaş şimdi MHP Bursa İl Başkanı olarak görev yapıyor.
O nedenle…
Gözler de, kongreyi kaybeden Topçu’yu destekleyen Yıldırım İlçe Başkanı Süleyman Tefekkür, Nilüfer İlçe Başkanı Hakan Yürük, İnegöl İlçe Başkanı Fahri İnkaya, Yenişehir İlçe Başkanı Turgay Karasu, İznik İlçe Başkanı Osman Koçak, Karacabey İlçe Başkanı Fevzi Kahraman, Kestel İlçe Başkanı Yüksel Okumuş’a çevrilmiş durumda.
Şimdi…
Kurultay delegeliği listesine kendisini desteklemeyen ilçe başkanlarını almayarak ilk tavrını kongre salonunda ortaya koyan MHP İl Başkanı Hasan Toktaş’ın bu ilçe başkanlarını görevden alıp almayacağı konuşuluyor.
Gerçi…
Benzer süreçler başka partilerde de oluyor ama MHP’de kongre öncesi Topçu’nun kazanması halinde desteklemeyen ilçe başkanlarının Genel Merkez’ce görevden alınacağı söylentisi çok konuşulduğu için, kongre sonucunda da böyle bir beklenti doğdu.
O nedenle…
MHP İl Başkanı Toktaş’ı arayıp, açık açık “Görevden alma olacak mı?” diye sorduk.
Aradığımızda…
İl Başkanvekili Musa Sipahioğlu ve Osmangazi İlçe Başkanı Adem Dönmez ile birlikte, bir partilinin cenazesi için gittikleri Mustafakemalpaşa’dan dönüyorlardı.
O da çok açık cevap verdi:
“İlçe başkanlığından gelmiş biri olarak, kongreyle gelenlerin kongreyle gitmeleri taraftarıyım.”
Şunun altını özenle çizdi:
“Kongremiz bitti, delegasyon kararını verdi ve Ülkücü irade tecelli etti. Benim ilçe başkanlarını görevden alma gibi bir niyetim yok. Ama kendisi bırakmak isteyen olursa, onu değerlendiririz.”
Bu sözlerden…
Görevden alma olmayacağı, fakat “Ben kongrede başka adaya angaje oldum, bırakmak istiyorum” diyen çıkarsa da “kal denmeyeceği” anlaşılıyor.
Zaten…
Toktaş da bu noktada kararlılık gösteriyor:
“Benim kimseye bırakması yolunda isteğim olmadı, olmayacak. Kongre geride kaldığına göre bundan sonrası için hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor.”
Bir açık taahhütte daha bulundu:
“Kongre sürecinde ilçe ziyaretleri yaparken ‘Küsen ve küstüren taraf olmayacağımız’ sözünü vermiştim. Bu sözümüzü tutacağız.”

İlk istifa Hakan Yürük’ten

MHP İl Başkanı Hasan Toktaş’la öğle saatlerinde konuştuğumuzda, hiçbir ilçe başkanının istifasını istemeyeceği, ama bırakana da kal demeyeceği mesajı verdi.
Bu görüşmeden 3 saat sonra ise kongrede Tevfik Topçu’ya destek veren MHP Nilüfer İlçe Başkanı Hakan Yürük’ün istifa haberi geldi. Yürük arkadaşlarını arayıp helalleşti.

Tefekkür’e pasta sürprizi-

Bu arada…
MHP Yıldırım’ın haftalık yönetim kurulu toplantısının sonunda, İlçe Başkanı Süleyman Tefekkür pasta sürpriziyle karşılaştı. Sürprizi de, MHP Yıldırım Kadın Kolu Başkanı Hülya Yağız ve yönetimi yaptı.
Tefekkür’ün doğum günü nedeniyle toplantı salonuna pasta getiren Kadın Kolu siyasetin güzel yüzünün yansımasını sağladı.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

25

05 2012

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: