Mudanya Yolu’nda yaşanan trafik sorununun nedeni: Karşı yolu kapatan saygısız sürücüler

Mudanya Yolu’nun sökülüp yeniden yapılması çalışmalarına başlanmasından bu yana, özellikle Bursa’ya geliş yönünde sıkıntı yaşanıyor. Havalar ısındıkça da bu sıkıntı pazar günleri daha çok olmak üzere artacak.
Yol çalışmalarının başladığı günden bu yana bazı okurlarımızdan “Mudanya Yolu’nun en yoğun olduğu dönem mi beklendi?” serzenişleri geliyor.
Sıkıntıyı yaşayanlar elbette haklı. Ama şunu da unutmamak gerekiyor ki, kışın yol yapılamıyor. En azından asfalt için belli bir hava sıcaklığı gerekiyor.
Buna karşın…
Mudanya’dan Bursa’ya gelişte güzergâhın eski Mudanya Yolu’na yönlendirildiği bağlantı yolu ve sonrasında Bademli’de yaşanan sıkışıklığın nedeninin saygısız sürücüler olduğu ortada.
Bir şerit gidiş, bir şerit geliş olan bu yollarda bazı sürücüler kendilerini kurnaz zannedip karşı yöne giriyorlar. Kendi yolundaki bir araçla karşılaştıklarında bu kez sağa geçmeye çalışınca akan trafiği tehlikeye sokup engelliyorlar.
O nedenle…
Yoldaki sıkıntının en aza inebilmesi için öncelikle bazı sürücülerin kendilerini daha kurnaz zannetmemeleri ve tüm araçlara saygı göstermeleri gerekiyor.
Bununla birlikte…
Trafiğin sıkıştığı pazar günleri özellikle öğleden sonrası için, eski Mudanya Yolu’na ulaşımı sağlayan bağlantı noktasından Bademli Kavşağı’na kadar inişte bir şerit açılabilir.
Pazar öğleden sonra Mudanya’ya gidiş trafiği azalacağı için, çıkıştaki iki şeritten biri Bursa’ya dönen araçlar için alternatif yol haline gelebilir.
Bu da pazar akşamı dönüş çilesini azaltır.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

30

05 2012

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: