Onun felsefesinde “daima yenilik” var…

Anımsıyoruz da… Türkiye’de cep telefonu adı ilk kez 90’lı yılların başlarında telaffuz edildi. O tarihlerde, ülkeye gelen 3-5 telefonun devletin tepesindeki yöneticiler tarafından kullanıldığı konuşuluyordu.
Sonra…
Cep telefonları yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Daha doğrusu, en atak yapıda olan pazarlama şirketleri tuğla büyüklüğündeki cep telefonu cihazlarını yüksek fiyatlarla satmaya başladılar.
O tarihlerde…
Bursa’da cep telefonu satın alan, fakat GSM şebekesi olmadığı için konuşamayan çok sayıda tanıdık anımsıyoruz. Ceplerinde taşırlar, zaman zaman çıkarıp sevecen gözlerle incelerlerdi.
Dahası…
İstanbul’a gitmek için Topçular’dan arabalı vapura bindiklerinde, feribot denize açıldıktan sonra ceplerinden telefonlarını çıkarıp “Acaba sinyal geldi mi?” diye kontrol ederlerdi.
İstanbul ve Ankara’ya işinin gerektirdiğinden daha sık gidenler evlerini ve ofislerini arayıp “Beni cepten ara” demekten büyük keyif aldılar.
İşte…
Türkiye’ye o keyfi ilk Turkcell yaşattı. Turkcell sayesinde cep telefonunu tanıdık, konuşmayı öğrendik.
Aslında…
Hangi sektör olursa olsun, öncü olmak ve önde gitmek hiç de kolay değildir. Çünkü, öncü olmak sorumluluk gerektirir.
Bununla birlikte…
Arkadan gelenler için de “…gibi olmak” çok zordur.
Nitekim…
Değişik sektörlerde ve günlük yaşamın farklı aşamalarında bu gibi durumlara sık sık rastlıyoruz.
Değerlendirmemizi…
Olay Medya’yı ziyaret eden Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv’e de aktardık.
Olay Medya Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali İnan ve Olay TV Genel Yayın Müdürü İsmail Öztat ile birlikte yaptığımız sohbette Ciliv’i dinlerken şunu fark ettik:
Yaşamının her anında inovasyon, yani yenilik ve yenilenme var.
Galiba…
Bizim değerlendirmemizle, Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv’in hem kendisi, hem de şirketi için koyduğu hedef arasındaki en önemli bağlantı bu:
Yenilik, daima yenilik.
Yanı sıra…
Ciliv’in de Olay Medya’yı gezdikten sonra yaptığı “Böyle bir medya göreceğimi ummuyordum, çok etkilendim” değerlendirmesi de Olay ve Turkcell arasındaki paralelliği sergileyen bir ifade oldu.
Bu arada…
Arkadaşımız Dilek Göral ziyaret sırasında Süreyya Ciliv’le harika bir söyleşi yapı. Ciliv’in de “Konulara çok hakimsiniz, sizi kutluyorum” dediği bu söyleşiyi kaçırmamanızı öneririz.
Çünkü…
Cep telefonu sektörünün çok özel ayrıntılarından baz istasyonuna kadar merak ettiğiniz her şey bu söyleşide var.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

29

05 2012

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: