Altepe, gelecek dönemin projelerini ve hedeflerini tanıtmaya başladı

Toplantı… Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nin Büyükşehir tarafından yönetilip işletilmesinin üçüncü yılı nedeniyle düzenlenmişti.
Fakat…
Toplantıya katılması sürpriz olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, asıl sürprizi konuşmasında yaptı.
Dün…
Başkan Altepe’yi dinlerken, bu dönemin hedeflerine ulaşmış, ama son güne kadar bir fazla iş yapabilmenin heyecanını yaşayan bir başkanın ötesinde, gelecek dönemin planlamasına başladığı izlenimi edindik.
Çünkü…
Konuşmasında verdiği mesajlar kategorik olarak iki grupta toplanıyordu.
Bununla birlikte…
“Uludağ’ı Bursa yönetmeli dedik” derken, bu hedefe arzulanılan gibi ulaşılamadığına işaret etti. Ama yapımı devam eden yeni stadyum konusu açıldığında gururunu sergiledi.
Çarşıların restore edildiğini, 900’ün üzerinde dükkanın yenilendiğini söylerken hedefe ulaşılan konular kategorisinde mutluluk sergiledi.
“Altıparmak’ta tramvay hattı inşaatı bitti. Asfaltlanıp kaldırım düzenlemeleri tamamlandığında tanıyamayacaksınız” derken de önümüzdeki günlerde kentin görüntüsünün değişeceğinin mesajını verdi.
Su kayağı tesisini Türkiye’de ilk Bursa’nın yaptığını, şimdi her ilde yapılmakta olduğunu söyledi. Uludağ’a 22 dakikada ulaşacak yeni teleferikle turistlerin ilgisinin artacağını anlatırken de keyifliydi.
Bununla birlikte…
Başkan Altepe’nin dün söylediği bir cümle, aslında Bursa’nın yeni stratejisi anlamında önem taşıyor:
“En büyük potansiyelimiz İstanbul.”
Bu söz…
Yıllardır rakip olarak gördüğümüz ve gölgesinde kalmaya tepki gösterdiğimiz İstanbul’un sahip olduğu potansiyele ortak olma hedefini gösteriyor.
Bize göre çok doğru bir yaklaşım.
Özellikle ulaşımın bu kadar kolaylaştığı bir süreçte, hem İstanbullu’yu getirmek, hem de İstanbul’a geleni burada ağırlamak doğru strateji.
Belki de…
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde görevini sürdürmek isteyen Altepe’nin yeni dönem hedeflerinin şifresi bu yeni kent stratejisinde gizli.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

31

05 2013

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: