Yıldız’ın hedefleri: Gürsu’ya hastane, üniversite, sporcu fabrikası

Gördük ki… AK Parti Gürsu Adayı Cüneyt Yıldız iyi bir hazırlık dönemi geçirmiş, çantası dolu.
İki dönemdir AK Parti’den seçilerek Gürsu Belediye Başkanlığı yapan Orhan Özcü’den görevi devralmaya hazır olduğunu söylüyor. Gürsu’ya heyecan verecek projeler var.
Örneğin…
İlçeye modern bir hastane kazandırmak için ciddi hazırlıklar yapmış. Ayrıca, TOKİ konutlarının bulunduğu Dışkaya’daki arazileri değerlendirmeyi planlarken üniversite hedefliyor.
Bunu da…
“Biz yeri hazırlayacağız. Devlet üniversitesi de olabilir, vakıf da olabilir, özel üniversite de olabilir” diyor.
Üzerinde durduğu projelerden birine sporcu fabrikası adını vermiş. İçinde çok amaçlı spor salonu, tam olimpik yüzme havuzu, atletizm stadyumu, sentetik futbol sahası, buz spor alanı, tenis kortuyla dev bir spor kompleksi planlamış.
Gürsu’ya yakışan bir meydanla Osmanlı mimarisinde Kapalıçarşı da ilçenin çehresini değiştirecek projeler arasında.
Yamaç paraşütünün olduğu yere izci merkezi de düşünen Yıldız’ın gündeminde gençlik merkezi, konferans salonu gibi projeler yanında sosyal projeler de var.
Ayrıca…
“Sorunlu yapı stoğumuzu Büyükşehir ve Ankara desteğiyle çözeceğiz” dedi.
AK Parti Gürsu İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım’ın da katıldığı ziyarette, AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Hüseyin Şahin de bir çeşit kefalet verdi:
“Cüneyt Başkan burada, biz Ankara’da Gürsu’nu sorunlarını çözüp ihtiyaçlarını karşılamak üzere her şeyi yapacağız. Gürsu ile ilgili her konunun Ankara’da takipçileri olacağız, destek vereceğiz.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

29

03 2014

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: