CHP’de aday-parti örgütü soğukluğu yaşanan 3 ilçeye İl Başkanı Metin Çelik yorumu

Cumhuriyet Halk Partisi, seçim öncesi aday belirleme sürecinde Mudanya, belediye meclisi adaylardı sürecinde Nilüfer ve seçim sonrası da Yıldırım’da aday-parti örgütü ilişkilerinde sorun yaşadı.
Bu konuda…
CHP İl Başkanı Metin Çelik, özel bir değerlendirme yaptı.
Bir…
“Hangi aday olursa olsun ilçe örgütlerini ve ilçe başkanlarını kamuoyu önünde tartışmasına karşıyım. Bu tartışmaların yapılacağı yerler vardır. İl binamıza oturur, yüz yüze her şeyi konuşur ve birbirimizi eleştiririz.”
Şunu vurguladı:
“Evet, Yıldırım’da aday belirleme sürecinde bir sıkıntı yaşandı. Genel Merkezimiz Sayın Ramazan Altunöz’ü belirledi. O da çok fazla çalıştı. Ama beklentimizin altında oy oranıyla karşılaştık.”
Bakışı şu:
“Sayın adayın da morali bozulmuş olabilir. Fakat ilçe başkanı az çalıştı, ilçe yönetimi çok çalıştı tartışmasını doğru bulmuyorum.”
İki…
“Mudanya’da aday belirleme sürecinde başından sonuna kadar çok demokratik bir tavır sergiledik. Tek hata, adayımız sandıktan çıktığında Parti Meclisi adını biraz geç açıkladı. Keşke erken açıklasaydı.”
Şuna işaret etti:
“Geç açıklanınca genel merkeze bazı bilgiler gönderildi. O adayla kazanamazsınız, şu olsa daha iyi gibi bilgiler genel merkezin kafasını karıştırdı.”
Gördüğü şu:
“Hayri Türkyılmaz adı açıklandığında başta ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kolu büyük bir destek verdi. İlçe örgütü hep yanındaydı. Kimse tek başına var olamaz. Tek başınıza bir hiçsiniz. Seçim hep birlikte kazanıldı.”
Üç…
“Nilüfer’de bir arkadaşımız belediye meclisi aday listesinden çıkarılıp başka bir arkadaşımız yazıldı. Biz de devreye girdik ve sorun çözüldü, Sayın Mustafa Bozbey dördüncü kez seçildi, konu da küllendi.”
Yaklaşımı şu:
“İlçe Başkanımız genç bir kardeşimiz. Birikimli, istekli, arzulu, çalışkan bir kardeşimiz. O süreçte keşke ilçe başkanı ve il başkanı olarak değişiklikten haberimiz olsaydı da bu tatsızlık yaşanmasaydı.”