İl Başkanı Metin Çelik yumruğu masaya vuracak: CHP’ye disiplin gerekli!

Açıkça söylemek gerekirse… Siyasi partilerde genel başkanı eleştiren milletvekillerine, il ya da ilçe başkanını eleştiren teşkilat/örgüt tabanına rastlamak pek kolay değil.
Fakat…
Cumhuriyet Halk Partisi’nden bu konuda özgürlük yansıyor. Yaşanan tartışmalar da parti içi demokrasi olarak kabul ediliyor.
Dahası…
Önümüzdeki süreçte hem Genel Merkez, hem de yerel bazda seçim sonuçlarına yönelik eleştirel tartışmaların biraz daha yükseleceği izlenimi var.
Gördük ki…
CHP İl Başkanı Metin Çelik tartışmaların genelde ve yerelde bitmemesinden rahatsızlık duyuyor. Bunu da şu sözlerle dile getirdi:
“CHP’de tartışmaları kesmek için illerde il başkanlarının, ilçelerde ilçe başkanlarının, Genel Merkez’de de Genel Başkanımızın yumruğunu masaya vurması gerekir.”
Doğrusu istenirse…
Çelik, kendisini tanıyanları şaşırtacak derecede sert bir yorum sergiledi. Nedenini ise şöyle açıkladı:
“Parti içi demokrasi elbette önemli. Fakat çok fazla olduğunda daha değişik görüntüler çıkıyor. Disiplinin olmadığı yerde başarı olmaz. CHP’nin biraz daha disipline ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.”
Ardından…
“Kendi payıma şunu söylemek istiyorum” dedi veşunu ekledi:
“Bundan sonra daha değişik ve masaya yumruğunu vuran bir Metin Çelik izleyeceksiniz. Çünkü, önce disiplin gerekiyor.”
Yanı sıra…
Önümüzdeki süreçle ilgili parti gündemi hakkında düşüncesini şöyle açıkladı:
“Ankara’da yapılan il başkanları toplantımızda genel başkanımız bizlere ‘Kadınların bir dediğini iki etmeyin’ talimatı verdi. Çünkü CHP’nin artık diğer partiler gibi evlere girmesi gerekiyor.”
Şunu vurguladı:
“Evlere girmeyen, seçimde sonuç alamıyor.”
Şu noktaya da dikkat çekti:
“Kadın örgütlenmemizi daha sağlıklı hale getirmemiz ve görev alan kadın sayısını daha arttırmamız gerekiyor. CHP olarak 85 belediye meclisi üyemiz var, bunun 22’si kadın. Yeterli mi, değil elbette. Fakat diğerlerinde bu da yok.”
Rotayı şöyle çizdi:
“CHP kadınlara yeteri kadar önem veriyor, ama bundan sonra biraz daha önem vermemiz gerektiği de görülüyor. İşte onu yapacağız.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

29

04 2014

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: