En büyük Çocuk Onkoloji Hastanesi, en büyük gurur!

Bu sayfaların okurları biliyorlar… Gerçi kendisi adının geçmesinden bile tedirgin oluyor ve öne çıkmayı hiç sevmiyor, ama Sabahattin Gazioğlu tartışmasız Bursa’nın en hayırsever insanı.
Özellikle sağlık alanında yatırım içerikli bağışlarıyla dikkat çeken Gazioğlu resmen Bursa’nın bağış rekortmeni oldu.
Örneğin…
Bursa Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Ünitesi’ni yaptırdı, 20 hasta odasının da tefrişini üstlendi. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde babası Mümin Gazioğlu adına Erişkin Onkoloji Servisi’ni yaptırdı. Kız kardeşi Macide Gazioğlu adına Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Bölümü’nün yeniden yapılmasını üstlendi.
Türkiye’nin değişik illerinden kanser tedavisi için gelen çocukların ailelerinin kalmaları için kısa adı Löder olan Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği adına Görükle’de konukevi yaptırdı.
Tıp Fakültesi’ne ayrıca kız kardeşi Baise Basut adına göz kliniği yaptırdı.
Şimdi de…
Bursa’yı sağlık hizmetinde çok özel kılacak bir başka büyük projenin yapımını üstlendi: Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi.
Temelini…
Dün Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun temelini attığı hastane, Türkiye’deki en büyük çocuk onkoloji hastanesi özelliğini taşıyor.
Düşüncesini açıp “Nereye yapabiliriz?” diye yer önerisi sorduğunda, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’in hiç düşünmeden “Tıp Fakültesi hastanemizin bahçesini size tahsis ediyoruz” dediği bu önemli hastanenin projesini Mimar Hasan Sözüneri çizdi. 44’ü hasta odası olmak üzere 100 odalı hastane içinde ayrıca 15 yataklı kemik iliği ünitesi de olacak.
Türkiye’nin en büyük çocuk hematoloji ve çocuk hastanesi için hayırsever işadamı Sabahattin Gazioğlu 10 milyon lira bağışladı.
Onun yardımlarıyla dağıtılmasını sağladığı şifa ise hepimizin gururu oldu.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

20

07 2014

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: