CHP sıkıntılı: Delegeler ortadan bölündü, ilk kez bir ilçe başkanı genel başkanın karşısında yer aldı

CHP olağanüstü kurultaylara alışkın bir parti. Yanı sıra, CHP örgütleri ve delegasyonu kurultaylarda liderlik yarışına da alışkın. Ancak, bu defa sıkıntılı bir durum söz konusu.
Örneğin…
Bursa açısından delege rekabetini gözler önüne seren ilk adım Muharrem İnce’den geldi. 36 kurultay delegesinden 18’inin davet edildiği, fakat 16’sının katıldığı akşam yemeğinde adaylığı için 13 delegeden imza aldığını açıkladı.
Ardından…
CHP İl’de yapılan toplantıya 26 delege ve 5 milletvekilinin katıldığı, İnce yanlıları susarken Kemal Kılıçdaroğlu’nun devamını isteyenlerin konuştukları toplantıda “Kılıçdaroğlu ile devam” kararı alındığı kulislere yayıldı.
Buna da…
CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin itiraz etti.
Dün sohbet ederken, İl’deki toplantıya 5 milletvekili dahil 26 delege katıldığını ifade eden Şahin, bu delegelerin 7’sinin Muharrem İnce’yi desteklediklerini söyledi.
Bu hesaba göre…
CHP İl’deki toplantıya 7’si İnce’yi destekleyen 21 delege katılmış. Yani, Kılıçdaroğlu’na destek veren 5 milletvekiliyle 14 delege var. Şahin, bazı delegelerin de üçüncü grup olarak ortada kaldıklarını ve görüş açıklamak istemediklerini söyledi.
Partilerde…
İlçe başkanının genel başkanın karşısındaki cephede yer alması sık görülen bir durum değil. CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin’e dün bunu anımsattık.
Şu cevabı verdi:
“Bu benim kişisel kararım değil. Mahalle temsilcilerini topladım ve görüştük. O toplantıda değişim kararı alındı. Ben de ilçe örgütümün isteği doğrultusunda Muharrem İnce’den yana tavır aldım.”
Yanı sıra…
Şahin’in kararında, hazırladığı belediye meclisi listesinin kendisinden habersiz Genel Merkez’de değiştirilmesinin etkisi de görülüyor.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

28

08 2014

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: