Hükümetteki olası değişikliklere Bakan Faruk Çelik nasıl bakıyor?

İktidarlar değişirken yaşanan heyecan, aynı iktidar içindeki hükümet değişikliği sırasında da ortaya çıkar.
Yine öyle bir durum var.
12 yıldır başbakan olarak sorumluluk üstlenen Recep Tayyip Erdoğan bu hafta 12. Cumhurbaşkanı olarak Köşk’e çıkıyor. Yerine Ahmet Davutoğlu önce AK Parti Genel Başkanı seçilecek, sonra başbakan olarak hükümeti kuracak.
Yeni hükümeti sorduğumuzda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik söze “Kabinede bazı değişikliklerin olması doğaldır. Zaten bugün için muhtemel de…” diye başladı ve şunu söyledi:
“Yeni hükümet elbette yeni başbakanın takdiri olacak. Fakat konuları çok iyi bilen, kabineyi, Meclis Grubu’nu çok iyi tanıyıp yöneten Sayın Cumhurbaşkanı’nın tecrübeleriyle birlikte şekillenecek bir kabine olacak.”
Bakışı şu:
“Mümkün mertebe uyumlu, verimli bir seçime gidiş süreci oluşturulması için iyi bir tablo ortaya çıkacak. Herkes de bu tabloya saygı duyacak.”
Peki…
Acaba Faruk Çelik’in bakanlık geleceğiyle ilgili beklentisi ne? İşte cevabı:
“Daha önce birçok kez söyledim, bir kez daha tekrarlayayım… Siyaset bir takım oyunu. Neresinde olduğunuzun hiç önemi yok. Kadroda da, yedekte de, tribünde de olabilirsiniz. Sizin nerede olduğunuzdan ziyade takımın başarılı olup olmadığına bakmak lazım.”
Son sözü şu:
“Türkiye’nin de takım oyununa ihtiyacı var. AK Parti işte bunu yapıyor.”