AK Parti’de 5 ilçe başkanı tamam, 2 başkan bu hafta

AK Parti’de ilçe kongreleri 14 Kasım Cuma günü, yani haftaya Yıldırım ile başlıyor. Genel Merkez ise haziran ayında yapılacak kritik seçim önceki kongrelerin tek adaylı olması kararlılığını ortaya koydu.
Gelinen noktada…
Osmangazi, İnegöl, Gemlik, Harmancık ilçe başkanlardı yeni dönemde görev almayacaklarını açıkladılar. Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da en az iki adaylı kongreler olasılığı ortaya çıktı. Yıldırım’da da arayış için nabız yoklama hissedildi.
İşte…
Böyle bir süreçte, hafta sonu Afyon’a giden AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, milletvekilleri kampı sırasında Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, Bursa Koordinatörü Hacı Turan ve Bursa Milletvekili olduğu için de Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’la görüşmeler yaptı.
Sonuçlarını da dün açıkladı.
Buna göre…
Osmangazi için görüşmeye çağırılan 5 aday arasından Ali Yılmaz’ın adaylığına karar verildi. Yılmaz 29 Mart’taki yerel seçimde de Osmangazi Aday Adayı olmuştu.
Bununla birlikte…
Gemlik’teki 3 aday arasından Zafer Işıklı’da karar kılındı. Yıldırım’da Hüdayi Yazıcı’nın, Karacabey’de Murat Erol’un ve Mustafakemalpaşa’da Saadettin Akkoyunlu’nun devam etmeleri benimsendi.
Bu arada…
İlçe kongrelerinin tek adaylı olması için kararlılık gösteren AK Parti’de başkanlarının devam etmeme kararı aldığı iki ilçe daha var. İnegöl ve Harmancık.
İki ilçenin bu hafta sonu yeni başkanlarının belli olması bekleniyor.
Bunun için de…
Bursa Koordinatörü Hacı Turan çarşamba günü Bursa’ya gelip İnegöl ve Harmancık için adı konuşulanlarla görüşmeler yapması bekleniyor.
Özellikle…
İnegöl’de ilçe başkanlığına aday gösterilecek kişinin üniversitesi mezunu olması kriterine dikkat edileceği de gelen haberler arasında.