Bu da Sanayi Bakanı Fikri Işık farkı: Güçlü Bursa için 8 saat sürecek 2 çalıştaya katılmaya geliyor

Şunu biliyoruz… Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, göreve geldiği ilk günden beri Bursa konularına daha yakın ilgi gösteriyor.
Bunda…
Bursa gibi sanayi kenti Kocaeli Milletvekili olmasının yanında, kuşku yok ki Müsteşarı Ersan Aslan’ın Bursalı olmasının da etkisi var. O bakımdan, her fırsatta Bursa’ya gelip bakanlığıyla ilgili konuları bizzat takip ediyor.
Nitekim…
Bu akşam müsteşarından genel müdürüne ve tüm daire başkanlarına kadar A Takımı ile birlikte Bursa’ya gelecek olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yarın Hilton Oteli’nde sabah başlayıp akşam sona erecek şekilde tam 8 saat boyunca iki çalıştaya katılacak .
Çalıştaylar…
Bursa sanayisi için lokomotif özelliği taşıyan otomotiv ve tekstil sektörlerinin hem bu gününü, hem geleceğini çok yakından ilgilendiriyor.
Programa göre, Bakan Işık ilk olarak yarın saat 09.30’da Ulusal Otomotiv Tedarik Sanayi Çalıştayı’na katılacak.
Ardından…
Saat 14.30’da yine Hilton Oteli’nde ikinci toplantı olarak Tekstil Sektörü Çalıştayı toplanacak. Bakan Işık başından sonuna kadar, 8 saat boyunca iki toplantıda da bulunup Bursalı sanayici ve işadamlarını bizzat dinleyecek.
Gerçekten…
Bugüne kadar hiçbir Bakan’ın gelip de 8 saatini toplantıya ayırdığını hiç görmedik. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın farkı tam da bu noktadan başlıyor.
Çalıştayların ne anlama geldiğini dün AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Hüseyin Şahin’e sorduk.
Anlattıkları ortaya daha da özel ve önemli bir tablo çıkardı:
“Bakanımız sanayi üretiminde günün şartlarına uygun yeni bir yapılanma üzerinde çalışıyor. Bu kapsamda, Bursa’nın 2 lokomotif sektörü otomotiv ve tekstilde güçlü yanlarını ortaya çıkarmak istiyor.”
Amacı şöyle özetledi:
“Bursa hem tekstil, hem otomotiv kenti. Bu 2 sektörde güçlü yanları ortaya çıkarırken, sürdürülebilirliği konusundaki ihtiyaçlar tespit ediliyor.”
Şu rakamlar önemli:
“23 ana kalemdeki 12 bin maddede ekonomimizin daha da iyileştirilmesini önemsiyor. Özellikle de tekstil ve otomotivde  ihtiyaçların çözümüne yönelik Bakanlığın neler yapabileceğini ortaya çıkarmak istiyor.”

Bakan-Vali yakın arkadaşlığı

Bu arada…
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın her konuda Bursa’ya ilgisini sağlayan etkenlerden biri de Vali Münir Karaloğlu oluyor.
Çünkü…
Işık 2007 genel seçiminde AK Parti’den Kocaeli Milletvekili seçilirken, bugün Bursa Valisi olarak görev yapan Münir Karaloğlu o dönem Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri’ydi.
Yakınlıkları da o dönemdeki dostluklarından geliyor.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

19

12 2014

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: