Rizeliler Derneği federasyon hedefiyle harekete geçti

Hafta içinde… Bursalılar’ın özverili çalışmalarıyla ayağa kaldırıp özel hastanelerle yarışır hale getirdiği Devlet Hastanesi’ndeki başarılı başhekimlik döneminden tanıdığı Dr. Mete Ekşioğlu arayıp da “Rizeliler Derneği olarak ziyarete gelmek istiyoruz” dediğinde şaşırdık.
Çünkü…
Ekşioğlu’nun bugüne kadar dernek yönetimlerine girmediğini, özellikle hemşeri derneği yapılanmasında görev almadığını biliyorduk.
Geldiklerinde gördük ki, Bursa Rizeliler Derneği hemşeri yapılanması içinde Hızır Ofluoğlu başkanlığında adeta milli takım gibi bir yönetim oluşturmuş.
Zaten..
Sohbet sırasında hedeflerini de açık açık söylediler:
“1985 yılında kurulmamıza ve kendi yerimize sahip olmamıza karşın bugüne kadar Rizeliler Derneği ön planda olmadı. Şu anda Bursa’da 20’ye yakın Rize derneği var. İlk hedefimiz bu dernekleri federasyon çatısı altında bir araya getirmek.”
Açıkçası…
Güçlü bir duruş sergileyebilmek ve kent yaşamında etkin olabilmek için doğru bir stratejik planlama yapmışlar.
Nitekim…
Bursa nüfusunu oluşturan gruplar arasında Karadeniz’in özel bir yeri var. Bursa’da faaliyet gösteren pek çok hemşeri derneği kendilerini tanıtırken Bursa’daki nüfuslarının 300 bin olduğunu söylüyorlar. Buna karşın, Rizeliler Derneği yöneticileri “Bursa’da15 bine yakın Rizeli var” derken gerçekçi ve samimi davrandılar.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

24

12 2014

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: