AK Parti İl kongresi, Faruk Çelik’in Bursa siyasetine dönüşünü ilan etti!

Açıkça söylemek gerekirse… Tüm koşullar kongrenin aleyhine bir durum gösteriyordu. Bir kere, saat 11.00’de ilk kez kongre yapılıyordu. Oysa delege erken saatte kongreye hiç alışık değildi ve bu da siyasi risk taşıyordu.
Sonra…
Dışarıda hava kötüydü. Kent merkezinde yağmur vardı, ama hava çok soğuk ve yerler de buzdu.
Üstelik…
Tek adaylı kongreyi katılımıyla önemli ve ülke genelinde gündem maddesi haline getirecek Başbakan Ahmet Davutoğlu bir gün önce rahatsızlandığı için gelemememişti.
Buna karşın…
AK Parti teşkilatları kongrenin yapıldığı Atatürk Spor Salonu’nu tamamen doldurdular.
Salon organizasyonu ve süslemesi de güzeldi. Delegeler salonun ortasında oluşturulan alana oturtulurken, ilçelerden gelen teşkilat mensupları tribünlerde yerlerini almışlardı.
Üstelik…
İlçelerin gençlik kolları tribünlere dengeli bir dağılım ile oturmuşlardı. Zaten o dengeli dağılım da kongre süresince salonun tansiyonu olarak alkış ve tezahüratlara yansıdı.
Aslında…
AK Parti kongrelerinde bugüne kadar bir kongre hariç katılım sıkıntısı yaşanmadı, salon boş kalmadı. Ama salondan coşku yansıması da bugüne kadar pek görülmezdi.
Dün…
Atatürk Spor Salonu’nda geçmişte kalan kitle partilerinin kongrelerini andıran bir coşku ortaya çıktı. Bu da gençlerin performansından kaynaklandı.
Salonun tavanına tüm ilçelerin adları yazılmıştı.
Eğer…
Katılmış olsaydı, Başbakan Ahmet Davutoğlu spor salonunun duvarlarında bizzat ürettiği Ulu Şehir Bursa sloganını bolca görecekti.
Böyle bir salon düzeninde, kongre platformu da özenle düzenlenmişti. Kürsünün arkasındaki dev ekran sunumlara ayrı bir görsellik kattı.
Gerçek olan şu:
AK Parti bu tür organizasyonları çok başarıyla yapıyor. Hatta organizasyon becerisi ve başarısıyla diğer siysi partileri resmen eziyor.
İşte…
Fiziki görüntüsüyle çok güzel yansıyan AK Parti İl kongresi, siyasi görüntüsü ile de özel bir mesaj verdi.
O mesaj…
Büyük kurultay delegeleri listesinde ortaya çıktı. Çünkü, listenin ilk sırasında Faruk Çelik adı yer aldı.
Böylece…
2011 genel seçiminde Şanlıurfa’ya siyaseten tayini çıkan Faruk Çelik, milletvekilliğinin sona ereceği 7 Haziran 2015 genel seçiminden önce yeniden Bursa siyasetine döndü.
Bunu da…
AK Parti’nin dünkü il kongresi ilan etti.