Ankara’dan aday olacağını söyleyenlere İsmet Büyükataman’dan mesaj var: Hiçbir yere gitmem!

Tablo biliniyor… MHP’nin Bursa’da 2 milletvekili var. İsmet Büyükataman aynı zamanda Genel Sekreter olarak sorumluluk üstlendi. Necati Özensoy ise Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olarak karar mekanizmasında.
İkisi de geçmişte kol kola siyaset yaptılar.
Ancak…
2011 genel seçimi adaylık tablosu sırasında gözlenen buzlanma görüntüsü, Hasan Toktaş’ın seçildiği il kongresine ayrılık olarak yansıdı. Aralarında eski sıcaklık bir daha olmadı.
Böyle olunca…
Sona yaklaşılan ilçe kongreleri sırasında, özellikle de Osmangazi ve Yıldırım kongreleri sonrası MHP kulislerinde yayılan bir spekülasyon var. Her yerde, “İsmet Büyükataman’ın bu seçimde Bursa’dan değil, Ankara 1. Bölge’den milletvekili olacağı” konuşuluyor.
Bu konuda iddiaya girenler bile var.
Soruyu…
Doğrudan MHP Bursa Milletvekili ve Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’a yönelttik. Önce esprili yaklaştı:
“Bursa’da 18 milletvekilliği var. Koskoca Bursa’da İsmet Büyükataman’a yer kalmadı da onun için mi başka yerlere yakıştırıyorlar?”
Düşüncesi şu:
“Böyle konuşanları iyi niyetli bulmuyorum.”
Ardından…
Hakkında spekülasyon yapanların önüne büyük bir hedef koydu:
“7 Haziran seçiminde iktidara talip partiyiz. İktidar hedefi olan ve buna inanan MHP’nin, ben olsam da olmasam da en az 10 milletvekili çıkaracak gayret ortaya koyması ve bu hedefe mutlaka ulaşması lazım.”
Şunu ekledi:
“Aksi taktirde, tek başına iktidar mümkün olmaz.”
Adaylık konusunda net konuştu:
“Henüz seçim takvimi açıklanmadı. Diğer arkadaşlar gibi ben de yeni dönemde aday olur muyum, olmaz mıyım daha karar vermiş değilim. Eğer milletvekili adaylığım söz konusu olursa, yine Bursa’dan olacaktır.”
Şu sözleriyle adeta mesaj verdi:
“Ben Bursalıyım. Bursa’da yaşamaktan ve Bursalı hemşerilerime hizmet etmekten onur duyuyorum. Dolayısıyla, Bursalı hemşerilerimin de bana böyle baktığına samimiyetle inanıyorum.”
Son sözü ise şu:
“Bir takım çevrelerin maksatlı spekülasyonunu çok da ciddiye almıyorum. Hiçbir yere gitmem, böyle bir niyetim de yok.”