Bursa’nın hedefi turizm kenti, ama bürokraside boşluk var!

Bursa’nın her alanda büyük hedefleri var. Bu büyük hedeflere ulaşabilmek için canla başla çalışanlar var.
Örneğin…
Gerçek bir Bursa sevdalısı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe çok sevdiği Bursa’nın layık olduğu yere gelebilmesi ve dünya markası olabilmesi için sürekli yeni projeler üretiyor.
Bunları da “Bursa için ne yapsak az” sloganıyla yürütüyor.
Bir yandan…
Kentin gündemine yeni hedefler geliyor.
Örneğin…
Bursa’nın tarih kenti kimliği yeniden kazandırıldı. Yakın geçmişteki anılar içinde yer alan kaplıca turizmi günümüzün termal turizmi için büyük hedeflerle büyük projeler hazırlanıyor.
Yine…
Turizmin yeni dalı olan sağlık turizmi için kendini adayan Bursa sevdalısı sivil toplum örgütleri var. Büyük bir heyecanla, büyük bir şevkle Bursa’nın dünyaya pazarlanmasına yardımcı olmaya çalışıyorlar.
Bursa’nın turizm kenti olarak hak ettiği yere gelebilmesi için yeni düşüncelerle farklı çalışmalar geliştiriliyor. Bunların hiçbirine söyleyecek sözümüz yok.
Gelin görün ki…
Hedefini turizm kenti olarak belirleyen Bursa’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü makamı boş.
Çünkü…
Ahmet Gedik’in 27 Temmuz 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan üçlü kararname ile görevinden alınmasından bu yana geçen 7 aydır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atama yapılmadı.
Biliyoruz ki, kurumda 18 yıldır görev yapan Gedik aynı zamanda Bursa’nın en kıdemli bürokratı olarak tanınıyordu.
Yani…
Bursa’nın en büyük hedefini gerçekleştirmek için gerekli olan bürokratik makam 7 ay gibi çok uzun bir süredir boş duruyor.
Gerçekten çok uzun bir süre bu. Hem de, Bursa gibi yoğun ve büyük hedefleri olan bir kent için çok uzun süre.
Başka yerlerde atamalar yapılması için bürokratlar birbirleriyle yarışırken, siyasiler her yerde devreye girerken, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün 7 aydır boş durmasının bir izahı olmalı.
Yoksa, unutuldu mu?