Davutoğlu hastalanınca program değişti, Bursa kongresi başbakansız olacak

Her şey aylar öncesinden planlanmıştı… Hem de o kadar ayrıntılı bir program yapılmıştı ki, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun hangi kongrelere kimlerle birlikte gideceği, Başbakan’ın katılmayacağı kongrelerde de kimlerin olacağı belliydi.
Nitekim…
AK Parti Bursa İl kongresine Başbakan Davutoğlu’nun yanı sıra Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Devlet Bakanı Ayşenur İslam, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Grup Başkanvekili Belma Satır, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un katılacaklarını daha 1 Aralık 2014 günü bu sütunlardan duyurduk.
Zaten…
Hazırlıklar da bu programa göre yapıldı.
Hatta…
Hafta başında, Davutoğlu’nun cuma günü Karabük kongresini yaptıktan sonra Ankara’ya dönmeyip saat 23.00 civarı Bursa’ya gelmesi, sabah da Bursa kongresini yapıp öğleden sonra Yalova’ya geçmesi bile programa eklenmişti.
Ne var ki…
Başbakan Ahmet Davutoğlu’na doktorları dün yorgunluk ve soğuk algınlığı teşhisi koydular. Toparlanabilmesi için de dinlenmesini önerdiler.
O nedenle…
Sabah önce Karabük kongresi programdan çıkarıldı. Ardından Bursa ve Yalova kongrelerine de katılamayacağı anlaşıldı.
Gerçi…
Davutoğlu dün Karabük’e gidemedi, bugün Bursa’ya gelemeyecek ve Yalova’da olamayacak, ama yarınki programı aynen sürüyor.
Buna göre…
Yarın sabahtan Antalya kongresine katılacak, öğleden sonra ise Isparta’ya geçecek. Oradan da Almanya Başbakanı Merkel’in daveti nedeniyle doğrudan Almanya’ya uçacak.
Galiba…
Biraz da Almanya programını önemsediği için, hafta sonunda iki günlük mola ile dinlenmek istedi.
Ama…
Şu da bir gerçek ki, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılamayacağı duyulduğu andan itibaren AK Parti İl kongresinin de havası kaçtı.
Başbakan gelmeyeceği için, beraberindeki heyet de bugün kongrede olmayacak. AK Parti teşkilatları, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı dinleyecekler.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

10

01 2015

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: