Salih Top hem Avrupa, hem Anadolu’da CHP için çalışıyor!

Bursa kamuoyu Salih Top’u boya sektöründeki çalışmaları ve yatırımlarıyla tanıyor. Bir Bursa işletmesi olan Sanpaş’ı yerelden çıkarıp İstanbul’daki üretim yatırımlarıyla boya sektörünün liderleri arasına sokmayı başardı.
Bir yandan işinde başarıya koşarken, diğer yandan siyasete de katkı koyuyor. Geçmişte Doğru Yol Partisi il yönetiminde siyaset yaptı, Demokrat Türkiye Partisi’nin kuruluşunda bulundu.
Uzunca bir süredir de CHP’de siyaset yapıyor.
Daha doğrusu…
CHP için çalışıyor. CHP Genel Merkezi’nce kendisine verilen görevler kapsamında siyaset neferi olarak her yere yetişip çalışmalara katılıyor.
Nitekim…
Son birkaç ay içinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Çin’e gitti. Ardından CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’e çıktığı Avrupa gezilerinin İsveç, Finlandiya, Belçika ayaklarına eşlik etti.
CHP Genel Sekreter Yardımcısı Ali Demirçalı ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Hollanda ziyaretinde bulundu.
Yurt içindeyse…
Trakya’nın bütün kentlerine sık sık çalışma gezileri yapıyor. Ayrıca Adana, Erzurum, Kars başta olmak üzere Anadolu’da adeta gitmediği il kalmadı.
Sohbetimizde…
CHP için çalışmaktan duyduğu mutluluğu vurgulayıp şunu söyledi:
“Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ve Genel Sekreterimiz Sayın Gürsel Tekin’in verdikleri görevleri yerine getirmeye çalışıyorum. CHP’nin iktidar olabilmesi için bana düşen sorumluluğun bilinciyle hareket ediyorum.”