AK Parti Bursa temayülünü Ekrem Erdem’e emanet etti!

Geçen hafta cuma akşamı başvuruların sona ermesinden bu yana, AK Parti’ye yapılan aday adayı başvuruları listesi sürekli revize edildiği için, her gün sayı artıyor.
O akşam 186’sı Bursa ve 39’u Genel Merkez’e olmak üzere 225 başvuru yapıldığı bilgisi vardı. Sonra revizyonla 186 Bursa, 40 Ankara ve 8 de başka illerin adaylığı için Bursa’ya olmak üzere 234 başvuruya ulaştı.
Son olarak…
Başka iller için Bursa’ya yapılan başvuru sayısı 1 artarak toplamda 235 başvuruya ulaşıldı. Bu rakam, 2011 genel seçimleri için Bursa’nın toplam 181 aday adayıyla karşılaştırıldığında, ciddi bir artış olduğu görülüyor.
Doğrusu istenirse…
AK Parti oylarının azalacağı yorum ve tahminlerinin yapıldığı süreçte aday adayı başvurularında patlama yaşanması, dikkat çekici.
Bu da…
Seçimin ana lokomotifinin yine AK Parti olduğu anlamına geliyor.
Bununla birlikte…
AK Parti alışılmış organizasyon anlayışı ve becerisiyle seçim öncesi sürecini devam ettiriyor.
Nitekim…
Dün akşam Merinos’ta aday adaylarını toplu tanıtım töreni vardı. Aday adayları bu akşam da tanışma yemeği ile bir araya gelecekler.
Pazar günü…
BUTTİM Fuar Alanı’nda yapılacak temayül yoklaması programı belli oldu.
AK Parti Genel Merkezi’nden kulağımıza çalınan bilgilere göre, her il için
Genel Başkan Yardımcısı, MYK Üyesi, Grup Başkanvekili ya da kıdemli milletvekili başkanlığında 5’er kişilik heyetler oluşturuldu.
Heyetlerde yardımcı pozisyonunda 2 milletvekiliyle Kadın Kolları ve Gençlik Kolları genel merkezlerinden birer MKYK üyesi yer alıyor.
Bu programla…
Bursa’ya gelecek temayül ekibi de belli oldu ve AK Parti Genel Merkezi, 1 Mart Pazar günü BUTTİM’de yapılacak AK Parti Bursa temayülünü eski Teşkilat Başkanı olan ve halen Ar-Ge Başkanı olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı devam eden Ekrem Erdem’e emanet etti.
Heyette…
Düzce Milletvekili Fevzi Arslan, Konya Milletvekili Ayşe Türkoğlu ile Kadın Kolları MKYK’dan Ayşe Akban ve Gençlik Kolları MKYK’dan Burak Ceylan yer alıyorlar.