AK Parti’de kesin liste: Bursa için 226, toplam 234 başvuru

Başvurunun yoğun olduğu yerlerde doğal olarak karışıklık yaşanabiliyor. Hele, Bursa’ya ve Ankara’ya başvuru yapılabilen durumlarda karışıklık biraz daha artıyor.
Nitekim…
Cuma gecesi AK Parti’ye aday adayı başvurularının sona erdiği saatlerde 186’sı Bursa ve 39’u Ankara’da olmak üzere 225 başvuru görülüyordu.
Bu rakam…
Sistemde revize edilen bilgilerden sonra değişti ve Bursa’da 186, Ankara’da 40 başvuru olarak toplamda 226’ya ulaştı. Başka illerden aday adayı olmak için Bursa’ya başvuran 8 kişinin eklenmesiyle liste 234’e yükseldi.
Ayrıca…
Bursa milletvekillerinden Hüseyin Şahin’in Bursa’ya, diğer 9 milletvekilinin ise Ankara’ya başvurdukları görülüyor. Ankara’ya başvuranlar arasında eski milletvekillerinden Ali Koyuncu ve Sedat Kızılcıklı da var.
Listede…
2 dönem AK Parti Balıkesir Milletvekili olarak TBMM’de bulunan ve 30 Mart yerel seçimi sonrası Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Ali Osman Sali’nin Bursa’ya başvurduğunu bu sütunlardan duyurmuştuk.
Yanı sıra…
Geçmişte Anavatan Partisi Balıkesir Milletvekilliği yapan ve Genel Başkan Yardımcılığı üstlenen Cenk Tunçsiper’in de bu dönem Bursa adayı olmak için başvurduğunu gördük.
Listenin sürprizlerinden biri de Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melek Tüz oldu.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

25

02 2015

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: