MHP’de Hasan Toktaş’ın adaylığına Necati Özensoy yorumu: Beklese önü açıktı!

Tabloyu uzun uzun tekrarlamaya gerek yok… MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman bir taraf, Bursa Milletvekili ve MYK Üyesi Necati Özensoy ile İl Başkanı Hasan Toktaş diğer taraf olarak kongre sürecini yaşadılar.
Gerçi…
Özensoy ile Toktaş arasında kongre nedeniyle görüş ayrılığı çıktı, ama aralarına milletvekili adaylığı girdiği de görülüyor.
Bu durumu…
Necati Özensoy’a sorduğumuzda öncelikle şu değerlendirmeyi yaptı:
“Benim Hasan Toktaş’la yol ayrılığım doğru değil. Fakat kongrede görüş ayrılığı olduğu doğdu.”
Ardından…
Kendisinin 3 yıl önceki kongrede Hasan Toktaş’ı destekleme kararı nedeniyle Büyükataman’la yaşadığı yol ayrılığını anımsatıp şu uyarıyı yaptı:
“Bunlar siyasette olağan şeyler, ama yol ayrılığına da vesile olmamalı. Geçmişte benzerini yaşadık, o zamanki süreç yol ayrılığına dönmüştü.”
Şuna dikkat çekti:
“Kongrelerde herkesin bir oyu var. Gider istediğine verir, istediğini destekler. Kongre bitince birlikte hareket edebilme becerisi gösterilmeli.”
Şunu ekledi:
“Biz Hasan Toktaş’la kongrede görüş ayrılığı yaşadık, ama benim dargınlığım, kırgınlığım yok. Seçilen yönetimdekilerin hepsi benim arkadaşım, yıllarca birlikte çalıştık. İl Başkanı Yüksel Yılmaz yerine oturunca ziyaretine de giderim.”
İkinci olarak…
Toktaş’ın adaylığının kendisine sürpriz olup olmadığını sorduk. Şunu söyledi:
“Milletvekili olma yeterliliğine sahip bir arkadaşım. Milletvekili olursa da, bunu çok iyi yapar.”
Şöyle devam etti:
“Bakın ben gelecek dönem milletvekili adayı olmayacağımı, Büyükşehir Adayı olacağımı çok önceden deklare ettim. Hasan da eğer bekleseydi, önü açık olurdu. Üstelik Bursa için de iyi olurdu. Ama böyle uygun gördü ve aday olmaya karar verdi.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

26

02 2015

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: