Bursa’nın en kıdemli bürokratı Ahmet Gedik aynı anda 2 zarf aldı: Biri göreve iade, diğeri yeni görev

Haberi… Bu sütunların okuyucuları “Bursa’nın en kıdemli bürokratı Ahmet Gedik gitti” başlığıyla 20 Ağustos 2014 günü okudular.
Kurumun içinden yetişen biri olarak 1996 yılında İl Kültür Müdürlüğü görevine başlayan Ahmet Gedik, 2006 yılında bakanlıkların birleştirilmesiyle İl Kültür ve Turizm Müdürü oldu. 18 yılı aşkın Bursa’da görev yaptıktan sonra 27 Temmuz 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan üçlü kararnameyle görevden alındı ve Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne uzman olarak atandı.
Biz de bu haberi biraz gecikmeli de olsa 20 Ağustos’ta duyurduk.
İşte…
O atamanın ardından Ahmet Gedik yasal hakkını kullandı ve İdare Mahkemesi’ne başvurup yürütmeyi durdurma verilmesini istedi.
Mahkeme…
Son duruşmada Gedik’in başvurusunu kabul etti ve Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevinden alınıp Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü emrine uzman olarak verilmesiyle ilgili atama kararı için yürütmeyi durdurma verdi.
Mahkeme kararının ardından dün Ahmet Gedik’e aynı anda iki zarf verdi.
Gedik’in açtığı ilk zarfta, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine iade edildiğinin tebliği vardı.
İkinci zarftan ise “Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik’in 6 ay süreyle Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde geçici görevlendirme” tebligatı çıktı.
Bu durumda…
Ahmet Gedik’in kadrosu Bursa’da İl Müdürü olarak gözükürken, kendisi Ankara’da 6 ay süreyle geçici görev yapacak.
Bu da…
Görevden uzaklaştırmanın bir başka yolu.