Bursa’nın yeni abisi Müezzinoğlu tarzıyla farklı: Diyalog siyasetinden sonra Bursa’yı kucaklama turu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu

Şunu biliyoruz… Mehmet Müezzinoğlu’nun geçmişinde Batı Trakya Türkleri Derneği Başkanlığı var. Bu görevi gereği, Bursa’da tanıyıp yıllardır görüştüğü, farklı siyasi görüşlerde olsalar da çok sayıda dostu ve akrabası var.
Yıllardır Bursa’ya gelir, ziyaretlerde bulunur.
Yanı sıra…
AK Parti İstanbul İl Başkanı olduğu dönemde, İl ve ilçe teşkilatlarıyla Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerini Uludağ’da hafta sonu kampına getirmişti. O program, siyasetteki kamplara model haline geldi.
Nitekim…
Müezzinoğlu’yla tanışmamız da Uludağ kampı için geldiğinde AK Parti İl Başkanlığı’na yaptığı ziyarette olmuştu.
Bu açılardan bakıldığında…
Cuma akşamı Olay Televizyonu’ndaki Her Açıdan programında konuk ettiğimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de vurguladığı gibi, Mehmet Müezzinoğlu kişisel özellikleriyle Bursa’ya en uygun kişi olarak karşımıza çıkıyor.
Hemen kabullenilmesi bunun göstergesi.
O da…
Kişisel özelliklerini yansıtan ve diyalogdan yana tavır sergileyen sıcak politika ile karşılığını veriyor. Bir anlamda, kendisine yönelik ilgi ve sevgiyi büyütüyor.
Örneğin…
Adaylığının açıklanmasından sonra geçen hafta Bursa’ya yaptığı ilk ziyarette muhalefet partileri olarak CHP ve MHP’nin il başkanlıklarını ziyaret etti.
Şimdi…
AK Parti Bursa listesinin abisi sorumluluğuyla Bursa Adayı olarak yola çıkarken, kendi tarzını siyasette sergileyecek özel bir program hazırlıyor.
İlk adımı da…
17 Nisan Cuma günü aday tanıtım töreni için Bursa’ya geldiğinde atacak.
İlk programda…
AK Parti listesinde adaysız kalan ve milletvekili çıkaramayacak olan Gemlik-Orhangazi-İznik üçgeninde yoğun bir ziyaret gerçekleştirecek.
Henüz kesinleşmeyen taslak programa göre, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu cuma günü ilk ziyareti İznik Boyalıca’ya yapacak. Cuma namazını İznik’te ibadete açılan Ayasofya’da kılacak olan Müezzinoğlu daha sonra Yenişehir’e geçip Gemlik’e dönecek.
Böylece…
Milletvekilsiz kaldığını düşünen bölgeye “milletvekiliniz benim” mesajı vermeyi planlayan Müezzinoğlu bir sonraki gelişinde bu kez dağ yöresi ilçelerini ziyaret edecek.
Sonrasında…
Mudanya-Karacabey-Mustafakemalpaşa hattı var. Bir özel program da İnegöl için yapılacak.
Böylece…
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu adaylık sürecine Bursa’yı kucaklayan sıcak siyaset tarzıyla başlamış olacak.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

16

04 2015

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: