Ankara’dan haber bekleniyor… Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta içinde Bursalılarla buluşacak mı?

2015-05-23 05.04.48Televizyonlardan izliyoruz… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kentlerde hazırlanan programlara siyasi liderlerin meydan mitinglerinden daha büyük kalabalıklar katılıyor.
Nitekim…
6 Şubat’ta geldiği Bursa’da, Atatürk Caddesi üzerinde tarihi Belediye Binası önüne kurulan platformdan konuşurken, bu dönem hiçbir liderin toplayamadığı kadar büyük kalabalık topladı.
O nedenle…
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı Gökdere’deki AK Parti mitinginde umulan kalabalığa ulaşılamayınca “Acaba Cumhurbaşkanı bir kez daha gelir mi?” beklentisi doğdu.
Ankara’dan ulaşan haberlere bakılacak olursa, günde 2 kentte miting yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan önümüzdeki haftanın programına Bursa’yı da aldı.
Ancak…
Gelişi henüz kesinleşmediği için, hangi gün Bursa’da olacağı da belli değil.
Ankara’daki bazı dostlarla dün bu gelişmeyi konuştuk. “Cumhurbaşkanı’nın programı pazartesi netleşir” demekle birlikte, “Program kesin değil, gelmeyebilir” uyarısını da yaptılar.
Eğer…
Program gerçekleşirse çarşamba ya da cuma günleri üzerinde duruluyor. Çarşamba Bursaspor ile Galatasaray arasında Türkiye Kupası final maçı var ve kupayı Cumhurbaşkanı’nın verebileceği düşünülüyor.
Buna karşın…
Cuma günü gelip seçim sürecinin son mitingi ile bir anlamda altın vuruş yapabileceğini düşünenler de var.
Yanı sıra…
Seçim yasakları nedeniyle açılış töreni yapılamayacağı için Cumhurbaşkanı Bursalılarla Buluşuyor adıyla bir miting planlanıyor.
Bunun…
6 Şubat’taki gibi Atatürk Caddesi’nde olmayacağı, onun yerine Gökdere ve ağırlıklı olarak da Merinos üzerinde durulduğu kulağımıza geldi.
Ama…
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelip gelmeyeceği, gelirse hangi gün Bursa’da olacağı ve nerede konuşacağını öğrenmek için pazartesiyi beklemek gerekiyor.