Başbakan Davutoğlu Avrupalı Türkler buluşması için Almanya’ya Bursa Adayı Gürsel Dönmez’le birlikte gitti

AHMET DAVUTOĞLU VE GÜRSEL DÖNMEZBaşbakan Ahmet Davutoğlu, başlangıçta 72 il olarak planlanan yurt içi mitinglerini 81 ile çıkarmak için programı zorluyor. Bir yandan da, bu seçime etkileri daha fazla olacak yurt dışı seçmene yönelik çalışmalara ağırlık veriyor.
Nitekim…
Davutoğlu pazar günü Almanya’nın Dortmund kentinde Avrupalı Türkler Buluşması adı altında çok geniş katılımlı bir mitinge çıktı.
İşte…
Bu mitingin hazırlıklarında yer almak üzere, AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Gürsel Dönmez de Bursa’daki seçim çalışmalarına ara vererek Almanya’ya gitti.
Siyasete adım atıp aday olmadan önce Başbakanlık bünyesinde Dış Türkler Başkan Yardımcısı sıfatıyla görev yapan Gürsel Dönmez, yurt dışındaki organizasyonlarda etkinliğiyle tanınıyor.
Dönmez, daha önce Başbakan olduğu dönemde Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı olduğu dönemde Ahmet Davutoğlu’nun yine Avrupa’daki çeşitli organizasyonlarında etkin görev almıştı.
Bu arada…
Köken olarak Bulgaristan göçmeni olan Dönmez’i hemşerilerinin, yani göçmen camiasının benimsedikleri ve aday sırası 10 olduğu için de “10 numara aday” olarak tanımladıkları kulağımıza geldi.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

05

05 2015

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: