Sahaya hareket geldi, siyaset ısındı… AK Parti tüm kozlarını meydana sürüyor!

Seçime artık 1 aydan az kaldı. Geri sayımın belki de en kritik sürecindeyiz. Süreci bu denli kritik kılan siyasi faktörler de var. Bunların başında muhalefet partilerinin ideolojiyi bir kenara bırakıp ekonomik vaatlerle seçmenin karşısına çıkmaları geliyor.
Gerçi…
Türkiye’de bugüne kadar yapıla seçmen eğilimi araştırmaları lider farkının daha etkili olduğunu gösteriyor, ama açıkça söylemek gerekirse, muhalefet partilerinin 7 Haziran için ortaya koydukları ve ekonomik vaatlere dayanan stratejinin bugün için tuttuğu görülüyor.
Yani…
Sokakta, kahvede, hemen her yerde muhalefetin vaatleri konuşuluyor.
Bunları gerçekçe bulmayanlar da var elbette, fakat konuşuluyor olması bile siyaset adına önemli. Çünkü, algılar böyle oluşuyor.
Nitekim…
Mahallelerden de seçmenin AK Parti adaylarına soruları arasında muhalefet vaatlerinin öne çıktığı haberleri geliyor.
İşte…
Bursa’da bugüne kadar daha rahat seçim çalışmaları gerçekleştiren AK Parti, bütün bu gelişmeler doğrultusunda son 1 ay için daha yoğun program hazırladı.
Bugüne kadar…
Bursa Adayı olarak seçime girecek Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu odaklı ve adaylar arasında da Hüseyin Şahin ağırlıklı bir seçim çalışması programı göze çarpıyordu.
Çalışmalara en büyük desteği ise Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe veriyordu.
Bu süreçteyse…
Programlar yine Sağlık Bakanı Müezzinoğlu odaklı. Ancak, AK Parti tüm kozlarını da sahaya sürme kararı aldı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç önceden programlandığı gibi cumartesi günü gelip Şehir Hastanesi, İl Müftülüğü ve TOKİ’nin Bursa Gazeteciler Cemiyeti için yapacağı konutların temelini Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte atacak.
Arınç programların ardından Ankara’ya dönecek, ama önümüzdeki hafta ve bir sonraki hafta yeniden bekleniyor.
Yanı sıra…
Şanlıurfa Milletvekilliği’ne 1 ay sonra veda edecek olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik pazar günü Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Şanlıurfa Mitingi’ne katıldıktan sonra Bursa’ya gelecek.
Çelik eskiden olduğu gibi halkın içine girecek ve yoğun bir seçim çalışmasıyla Bursa’da sahaya çıkacak. AK Parti Genel Merkezi’nin görevlendirmeleriyle yurt dışı ve yurt içi programlara da katılacak, ama son 1 ayda dilini iyi anladığı Bursalılar’la bire bir temas siyaseti için sahaya çıkacak.
Ayrıca…
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de son 1 aydaki seçim çalışması programları yoğunlaştırıldı.
Kısacası…
AK Parti son 1 ayda tüm kozlarıyla sahada olacak.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

08

05 2015

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: