Seçime 20 gün kala Gökdere’de meydan sırası bugün Başbakan Davutoğlu’nda

2. YAZI İÇİN AHMET DAVUTOĞLUBursa’da meydana ilk MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli çıktı. Ancak, Gökdere’deki MHP mitingi seçime uzak bir tarihte yapıldığı için eleştirildi.
Bugün ise…
Seçime 20 gün kala Başbakan Ahmet Davutoğlu miting için Bursa’ya geliyor.
Davutoğlu’nun Gökdere’de meydana çıkacağı AK Parti mitingini de erken bulanlar var.
Buna karşın…
İlle de son haftayı istemenin doğru olmadığını, bu programların bölgesel güzergahlarla planlandığını söyleyenler var.
Yanı sıra…
“Başbakan Davutoğlu geliyor” denildiğinde, 7 Kasım 2014 günü toplu açılış töreni için Merinos’a gelişini anımsayanlar da var.
Üstelik…
O programı anımsayanlar, Başbakanlık korumaları tarafından kötü davranılan vatandaşları, tören alanına girmek isteyenlere uygulanan baskıyı unutmuyorlar.
Anımsanırsa…
Davutoğlu’nun başbakanlığı sonrası Bursa’ya ilk gelişi olan 7 Kasım programı, Merinos’ta yaşamı kilitlemesi ile de günlerce konuşulmuş, tepki gösterilmişti.
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’la konuşurken, “Yine böyle olur mu, vatandaş sıkıntı yaşar mı?” diye sorduk. Şu cevabı verdi:
“Başbakanlık Koruma Müdürlüğü ile görüştüm. Merinos’ta yaşananlar bir daha olmayacak. Vatandaşı bunaltan güvenlik uygulanmayacak. Güvenlik elbette olacak, ama meydana rahatlıkla girilebilecek.”
Programa göre…
Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün 13.55’te Yenişehir Havaalanı’na inip helikopterle Gökdere miting alanına geçecek. Saat 14.00’te olacağı açıklanan mitingin ardından Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaret edip Balıkesir’e hareket edecek.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

16

05 2015

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: