Başbakan’la sürekli görüşme halinde… Siyasette diyalog ve uzlaşı denince akla Faruk Çelik geliyor!

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK

Siyasette değişik yöntemler var. Kimileri şahin siyaseti ile sert rüzgarlar estirmeyi seviyor, kimileri de güvercin siyaseti adı altında daha yapıcı ve onarıcı olmayı tercih ediyor.
Fakat…
Benimsenen tarz ne olursa olsun, siyasetin temeli diyaloğa ve uzlaşıya dayanıyor. Toplumla diyalog, siyaset kurumlarıyla diyalog, siyasetçilerle diyalog hatta kendi partisiyle diyalog bu nedenle her zaman için gerekli oluyor.
Diyalog siyaseti ise karşısındakini sabırla dinlemeyi ve çözüm üretmeyi gerektiriyor.
İşte…,
Bu noktada, diyalog siyaseti denildiğinde akla gelen isimlerden biri de daima Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik oluyor.
İzlediğimiz kadarıyla…
7 Haziran’dan beri milletvekili olmasa da, AK Parti adına diyalog gerektiren konularda Çelik yine devrede.
Nitekim…
Cuma akşamı Olay Televizyonu’ndaki Her Açıdan programımıza konuk olduğunda AK Parti Genel Merkezi’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı baş başa görüşmeden çıkıp Olay Ankara Bürosu’na geldi.
Çelik’in çok uzun yıllardır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakınındaki siyasilerden biri olduğunu ve sürekli temasını biliyoruz.
Grup Başkanvekili olduğu dönemde diğer partilerle geliştirdiği diyalog, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak en zor ve sıkıntılı yasaların Meclis ittifakı ile çıkmasını da sağladı.
O bakımdan…
Diğer partilerde de diyalog ortamları için Faruk Çelik tercihi her zaman öne çıkıyor.
Nitekim…
Kendisi söylemiyor, ama Çelik’in bu yeni süreçte de koalisyon için siyasal altyapı görüşmelerinde devrede olduğu hissediliyor.