O kupanın Bursa’da kalmasını çok istedik, ama iyi oynamak Bursaspor’a yetmedi!

Ziraat Türkiye Kupası final maçının Bursa’da oynanması futbol ziyafetine tanıklık etmek adına güzel bir karardı. Hele o finale Bursaspor çıkınca, tarihe tanıklık etme heyecanı hepimizi sardı.
Açıkça söylemek gerekirse…
Dünyaya bakışı, farklı üslubu, vizyonel düşünce ve yaklaşımıyla futbola değer katan Şenol Güneş’in öğrencileri, bu yıl ligde çok başarılı işler yaptılar, dosta düşmana “Türkiye’nin en keyif veren futbolunu oynayan takım” dedirttiler.
Fakat güzellikler sonuca yansımayınca hak etmedikleri bir sırada tamamladılar.
O nedenle…
Galatasaray’a karşı Türkiye Kupası’nı kazanmak hem takıma iyi gelecek bir sonuç olacaktı, hem Bursaspor için Avrupa Yolu açılacaktı, hem de Bursa yeni bir şampiyonluk sevinci yaşayacaktı.
Ama olmadı.
Bursaspor yine iyi oynayan taraftı. Yine gol pozisyonuna giren taraftı. Fakat, yine çok gol kaçıran taraf oldu ve en önemlisi çok kolay goller yedi. İyi oynamak bazen yetmiyor. Dün gece öyle oldu.
Bütün bunların hepsinin teknik açıklaması elbette var. Onları zaten Olay Spor sayfalarında okuyacaksınız.
Bize…
Bursaspor’u izlerken keyif almak ve ısrarla da izlemeye devam etmek düşüyor. Eğer bu takımın başında Şenol Güneş yine Teknik Direktör olarak kalırsa ve takımın iskeleti bozulmazsa, inanıyoruz ki önümüzdeki yıl büyük başarılar gelecek.
Dün gece için söylenecek fazla söz yok. Bursaspor çok istedi, ama olmadı. Ne diyelim, sağlık olsun.