Bursa rüzgarı esen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki iftarda kimler vardı?

Cumhurbaşkanlığı iftarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçilirken farklı bir cumhurbaşkanı olacağını söylemişti. Söylediği gibi de farklı bir cumhurbaşkanı profili çiziyor.
Çankaya Köşkü yerine Beştepe’de yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı kullanan Erdoğan, göreve geldiği günden bu yana toplumun her kesiminden davetlileriyle öğle ve akşam yemeklerinde bir araya geldi.
Uygulama…
Ramazan nedeniyle Cumhurbaşkanlığı iftar sofrası olarak devam ediyor.
Nitekim…
Cumhurbaşkanı Erdoğan salı akşamı dördüncü iftar organizasyonunda eski başbakanlar, eski Meclis başkanları, eski bakan milletvekilleri ile bir araya geldi.
İftarda…
Kamuoyuna yansıyan görüntülerde büyük masa olarak bilinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın masasındaki konuklardan biri de
3 dönem DYP Bursa Milletvekili olarak TBMM’de yapan, 3 kez de Devlet Bakanlığı koltuğuna oturan Cavit Çağlar’dı.
Çağlar, telefonla arayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım’ın davetiyle İstanbul’dan Ankara’ya geçip iftara katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan da iftar sonrası uğurlama sırasında sohbet ettiği Çağlar’a sıcak ilgi gösterdi.
Masada…
Çağlar’ın yanı sıra eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut ve Mesut Yılmaz ile eski Meclis Başkanları olarak Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin, Bülent Arınç ve Cemil Çiçek de vardı.
Ayrıca…
ANAP’lı eski bakanlar Eyüp Aşık, Mehmet Keçeciler, Oltan Sungurlu, Işın Çelebi, Ekrem Pakdemirli, Ülkü Güney, Vehbi Dinçerler ve Cengiz Altınkaya ile Refah Partili eski bakanlardan İsmail Kahraman masaydılar.
Yanı sıra…
Saadet Partisi eski Genel Başkanı Recai Kutan, Anavatan Partisi’nin eski genel başkanlarından Ali Talip Özdemir, kapanan Yeniden Doğuş Partisi’nin eski genel başkanı ve eski bakanlardan Hasan Celal Güzel bulunuyorlardı.
CHP eski Milletvekili Hakan Tartan’ın da yer aldığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasında, Diyanet İşleri eski başkanları Tayyar Altıkulaç ve Lütfi Doğan oradaydılar.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Binali Yıldırım ile Mustafa Varank ve Şaban Dişli de masanın diğer isimleriydi.
Başta…
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik olmak üzere AK Parti’nin 3 dönem kuralına takıldıkları için milletvekili seçilemeyen Başbakan Yardımcıları Ali Babacan ve Beşir Atalay ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız iftardaydılar.
AK Parti’li eski bakanlar Suat Kılıç, Hüseyin Çelik, Nimet Çubukçu, Sadullah Ergin, Bekir Bozdağ, Erdoğan Bayraktar, Kemal Unakıtan, Kürşad Tüzmen, Selma Aliye Kavaf, Hayati Yazıcı, Osman Pepe, Recep Akdağ, Zeki Ergezen, Hilmi Güler gibi isimler de davetliydiler.
İşte…
Siyasetin böylesine güçlü isimlerini bir araya getiren Cumhurbaşkanlığı iftar sofrasında AK Parti Bursa eski milletvekillerinden bazıları da vardı.
Salonda…
Mehmet Emin Tutan, Mehmet Tunçak, Şevket Orhan, Zafer Hıdıroğlu, Mustafa Dündar, Niyazi Pakyürek, Ali Koyuncu, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu ve Mustafa Öztürk de Bursa’yı temsil ettiler.
Bazı milletvekillerineyse ulaşılamadığı bilgisi kulağımıza geldi.
İftarda…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güncel konulardaki çok önemli değerlendirme ve önümüzdeki sürece ilişkin mesajlarını haber sütunlarında okuyabilirsiniz.