Ulaştırma yatırımlarında neler oldu?.. Eski Bakan Elvan’dan Bursa’nın yol ve kavşakları notu geldi!

Bu sayfalarda… 11 Temmuz Çarşamba günü bir değerlendirme yaptık. Yazıda, Bursa’daki büyük ulaşım yatırımlarının durduğunu anlatırken; hızlı tren inşaatının tamamen durmasını, Karayolları’nın da ilk kez bu yıl yeni yol projesi yapmamasını örnek gösterdik.
Gerekçeyi de…
Ankara’da hem kulislerin, hem bürokrasinin içinde olan bir dostumuzun sözleriyle aktardık:
“Başlayan ve gündemde olan Ulaştırma projeleri Binali Yıldırım zamanında yapılmıştı. Binali Bey geçen yıl İzmir Büyükşehir Adayı olunca, yerine Ulaştırma Bakanlığı’na gelen Lütfi Elvan kadroları değiştirdi.”
Yani…
“Yeni bakan kadroları değiştirince projelere ilgi kesildi. Seçim döneminde Lütfi Elvan’ın yerine Feridun Bilgin geldi, ama geçici olduğu için müdahale etmedi.”

Bu değerlendirmeye…,
Binali Yıldırım’ın İzmir Büyükşehir Adayı gösterilmesiyle Ulaştırma Bakanı olan Lütfi Elvan’ın üzüldüğü kulağımıza geldi.
Dahası…
Elvan’ın 1 yıllık görevi süresince üzerinde bizzat çalıştığı Bursa projeleri ile ilgili hazırlanan bir not elimize ulaştı.
Buna göre…
Timsah Arena için yıkılıp yeniden yapılacak Mudanya Yolu Viyadük Kavşağı’nda çözümü ve Yalova Yolu’ndaki BUTTİM Kavşağı formülünü bizzat Elvan’ın ürettiği notta yer alıyor.
Yine…
Uludağ Yolu’nun Elvan tarafından programa aldırıldığı, Doğancı Barajı Yolu ve burada yapılacak tünel için de katkı yaptığı kaydediliyor.
Ayrıca…
Dursunbey-Harmancık, Karacabey-Susurluk, İznik-Mekece, İznik-Yenişehir, İnegöl-Yenişehir, Karacabey-Bandırma, Gemlik-Mudanya, İnegöl-Domaniç ile Keles ve Orhaneli yollarının iyileştirilmesi listede yer alıyor.
İnegöl’deki OSB Köprülü Kavşağı ile 3 altgeçit ve 2 köprüye de katkıları anımsatılıyor.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

18

07 2015

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: