Gökdere’de 2 miting var: Bursa’da önce Kılıçdaroğlu, sonra da Davutoğlu meydana çıkıyor!

Açıkça söylemek gerekirse… Bayram öncesine kadar siyasi partiler seçim mitingi yapıp yapmamayı kendi içlerinde tartışıyorlardı.
Terör saldırılarının arttığı, şehit cenazelerinin toplum psikolojisini etkilediği bir süreçte hem seçim mitingi için kalabalıkları toplamak ve onlara siyaset söylemi anlatmanın sıkıntıları olacaktı, hem de mitinglerdeki kalabalıklar terör nedeniyle güvenlik riski oluşturacaktı.
Sonunda…
Siyasi partilerin genel merkezleri, zamanın da kısalığını göz önüne alarak sınırlı sayıda meydan mitingi yapma düşüncesini benimsediler.
Bu doğrultuda…
AK Parti ve CHP miting programlarını yaptılar bile.
Buna göre…
1 Kasım seçimi için Bursa’daki ilk mitingi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapacak. 11 Ekim günü Bursa’ya gelecek olan Kılıçdaroğlu saat 17.00’de Gökdere Meydanı’ndaki mitinge çıkacak.
CHP Genel Başkanı mitingden sonra Mudanya Mütarekesi’nin yıldönümü nedeniyle Mudanya Belediyesi tarafından hazırlanan Barış Şenliği kutlamalarına katılmak üzere Mudanya’ya geçecek.
Kılıçdaroğlu gece de Uğur Dündar’ın sunacağı Halk Arenası canlı yayına Mütareke Meydanı’ndan katılacak.
İki gün sonra…
Yani 13 Ekim Salı günüyse Gökdere Meydanı’na bu kez AK Parti Genel Başkanı olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu çıkacak.
Başbakan için 1 Kasım seçimi kampanyasında 30 ilde miting planlaması yapan AK Parti Genel Merkezi, miting programına seçmen kitlesi ve oy arttırma hedefleri kapsamında Bursa’yı da aldı.
İki liderin 2 gün arayla Gökdere’de meydana çıkacak olmaları Bursa seçmeni açısından elbette karşılaştırma fırsatı verecek.
Ancak…
Seçimin iddialı olan diğer iki partisi bugün için miting programlarını kesinleştirmedi.
Bunlardan…
MHP Genel Merkezi 7 Haziran’da miting yapılmayan illere 1 Kasım seçimi için öncelik tanıma kararında. Karara bir de MHP’nin 7 Haziran seçiminde milletvekili çıkaramadığı iller eklendi.
O nedenle…
Bahçeli’nin 1 Kasım için miting programı henüz netleşmedi, ama bir son dakika değişikliği olmazsa Bursa’nın düşünülmediği biliniyor.
Aynı durum…
7 Haziran seçimi için Bursa’daki mitinglerin en büyüğünü yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için de geçerli.