MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir: 3 konuda teker duvara dayandı!

MHP BURSA MİLLETVEKİLİ KADİR KOÇDEMİR

MHP BURSA MİLLETVEKİLİ KADİR KOÇDEMİR

Başarılı bir Vali olarak hizmet yaptı. Eskişehir Valisi iken Türkiye tanıdı.
Geçen yıl MHP Büyükşehir Adayı olarak siyasete ilk adımını attı. Valilik’ten gelen vatandaşla diyalog kurabilme yeteneğiyle dikkat çekti ve 7 Haziran’da MHP Bursa listesinin ikinci sırasından milletvekili seçildi.
Siyasete farklı bakabilen, gördüğünü açıkça söyleyebilen biri. Yıllardır zaman zaman kahve içmeye uğradığı için sohbetinin çok keyifli olduğunu da biliriz.
Kahve içimi uğradığında seçime yönelik farklı tespitler yaptı.
Dedi ki:
“Tekerin duvara dayandığı 3 alan var: Ekonomi, dış ticaret ve dış siyaset, ülkenin bütünlüğü… Bu üç alanda da MHP’nin dedikleri çıktı, süreç MHP’yi teyit etti.”
Şu vurgulamayı yaptı:
“CHP’den farkımız şu: CHP gibi ütopik değil, realistiz. CHP’de niyet tarafı daha ağır basıyor.”
Sohbette…
MHP’nin Bursa’da nasıl bir seçim sonucu alabileceğini sorduk. Söze “Yine Türkiye ortalamasının üstünde bir sonuç alırız” diye başladı ve “7 Haziran’dan daha iyi bir sonuç alınacağını” söyledi.
Sonra da böyle düşünmesinin gerekçelerini sıraladı:
Bir…
“Ekonomide saklanan kötüye gidişi bizzat yaşayan şehir Bursa. İşverenler sürecin nereye gideceğini daha iyi görüyorlar.”
İki…
“Dış ticaret ve dış siyaset gelişmeleri daha iyi algılıyor. Dış siyasetin sıkıntısı dış ticarete yansıyor. Kahire, Kudüs, Şam, Libya’da Büyükelçimiz yok.”
Üç…
“Bursa’da etnik fitnenin ateşlendiği takdirde nereye varabileceğini görebilen muhacirler var. Anadolu kentleri ezanın sustuğunu, bayrağın indiğini bilmezler, ama o muhacirler yaşayıp gördükleri için bilirler.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

05

10 2015

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: