Saadet’in hesabı büyük: 7 Haziran’daki oy artışı kadar yeni artışla milletvekili çıkarma hedefi

SELİM SAİT TERZİOĞLU

SELİM SAİT TERZİOĞLU

Seçim çalışması için sahada olan adaylarla konuşmalarımızda, 7 Haziran’a göre ilginin yüksek olduğunu söylüyorlar. Hesaplarını da buna göre yapıyorlar.
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve 1 Kasım seçimi için SP Bursa listesi 1. sıra adayı Selim Sait Terzioğlu ise bir başka hesap ortaya koydu:
“2011 seçiminde Bursa’da 32 bin oy almıştık. 7 Haziran’da oylarımız 57 bine çıktı. Bu seçimdeyse milletvekili çıkaracak kadar oy almak hedefimiz.”
Bu noktada…
SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın bulduğu, son süreçte DSP’nin de dile getirdiği ve ilk kez 22 Eylül günü bu sütunlardan “Meclis yolu için Saadet’ten ‘bağımsız gibi’ formülü!” başlığıyla duyurduğumuz bir siyasi proje var.
Buna göre…
Milletvekili seçilecek kadar oy alan Saadet adayı, parti barajı geçemese dahi “seçilme hakkının engellendiği” gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yaparak bağımsız gibi Meclis’e girmeyi hedefliyor.
Terzioğlu da bu proje doğrultusunda şu hesabı yaptı:
“Bursa’da 85 bin civarı oyla milletvekili seçiliyor. 2011’de 32 bin oydan 7 Haziran’da 57 bin oya çıkarken, oylarımızı 25 bin arttırdık. Bu seçimde bir o kadar daha arttırırsak Bursa’dan bir milletvekili çıkarmış olacağız.”
Peki…
Böylesine güçlü artış gerektiren bir hesap için sahadaki durum acaba ne gösteriyor? Terzioğlu şu cevabı verdi:
“Gittiğimiz her yerde karşılık buluyoruz. Özellikle köy kahvelerinde oyunu bırakıp bizi dinliyorlar ve alkışlıyorlar. Onun için umutluyuz.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

29

10 2015

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: