Türkiye’nin gözü, terör saldırısı sonrası ilk mitingde: Davutoğlu en kritik mesajları Gökdere’den verecek!

GÖKDERE MEYDANI VE AK PARTİ MİTİNG ALANI
GÖKDERE MEYDANI VE AK PARTİ MİTİNG ALANI

Başlangıçta… AK Parti Genel Merkezi tarafından Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun miting programında, 13 Ekim olarak yer aldı.
Ne var ki…
“Tayyip Bey Bursa mitingini hep son hafta yapardı”
uyarısı gelince AK Parti mitinginin tarihi 16 Ekim Cuma olarak değişti.
Derken…
Cumartesi günü Ankara’da cumhuriyet tarihinin en kanlı ve en büyük terör saldırısı yaşanınca siyasi partiler seçim çalışmalarını askıya aldılar. Saldırının ertesi günü yapılacak CHP ve SP’nin Bursa mitingleri iptal edildi.
Aslında…
AK Parti’
nin de Bursa mitingini iptal etmesi bekleniyordu, ama terör saldırısı sonrası dondurulan seçim çalışmalarının 16 Ekim Cuma günü Bursa’dan başlaması kararı verdi.
Böylece…
Davutoğlu’
nun cuma günü Gökdere’de yapacağı miting, bomba sonrası ilk AK Parti mitingi haline geldi.
Bu ortamda…
AK Parti
teşkilatlarında böyle bir atmosferde miting yapma riski nedeniyle kaygılar ortaya çıktı ki, bunu da doğal karşılamak gerekiyor. Çünkü, terör saldırıları için kalabalık ortamlar açık hedef oluyor ve tehdit oluşturuyor.
Dün…
AK Parti Genel Merkezi’
ndeki tanıdıklarımızla yaptığımız mutad sohbet sırasında şu bilgiyi öğrendik:
Terör saldırısı sonrası CHP Genel Başkanı Kamal Kılıçdaroğlu ile görüşen ve teröre karşı birliktelik için siyasi adımlar atmak isteyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamuoyuna ilk mesajını Bursa’dan cuma günü verecek.
Yani…
Bomba sonrası ilk miting olmasının yanı sıra, AK Parti’nin Bursa mitingi Davutoğlu’nun topluma mesaj vereceği miting özelliğini de kazandığı için önemi arttı.
Nitekim…
Konuştuğumuz parti yöneticileri, Başbakan için 1 Kasım’a kadar 5 ya da 6 miting planlandığını ifade ettikten sonra, Bursa’dan hem Türkiye’ye birlik çağrısı yapacağını, hem de olayın perde arkasıyla ilgili açıklamalar yapabileceğini söylediler.
Dahası…
AK Parti Genel Merkezi’
nin dün il teşkilatlarına Bursa mitingindeki mesajları iyi takip etmeleri uyarısı yaptığı kulağımıza geldi.
O nedenle…
Türkiye’
nin gözü cuma günü Bursa’da olacak. Başbakan Davutoğlu saat 14.00’te çıkacağı Gökdere Meydanı’ndan terör saldırısıyla ilgili en kritik mesajları verecek.
Beklenti böyle.