Türkiye’nin en farklı ve en özel korosu… Hiç müzik eğitimi almamış 105 kadının başarı öyküsü!

DR. AYSEL GÜREL VE MESTANİYE EFE

DR. AYSEL GÜREL VE MESTANİYE EFE

Bursa’daki sanatsal faaliyetleri izleyenler Nilüfer Kadın Korosu’nu çok iyi biliyorlar. Yaşamları boyunca hiç müzik eğitimi almamış farklı yaş gruplarından 105 kadının oluşturduğu Nilüfer Kadın Korosu’nda ev kadınları da var, çalışanlar da, iş sahipleri de.
Üstelik…
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in çok önemli desteğiyle Dr. Aysel Gürel’in kurup çalıştırdığı koro tam 10 yıldır konserler veriyor.
Konserlerde de…
Türk Sanat Müziği yanı sıra türküden caza, Roman havasından Flamenko’ya kadar her türlü müziği söyleyebiliyor. Rengarenk giysiler de konserleri daha neşeli hale getiriyor.
Nilüfer Kadın Korosu Şefi Dr. Aysel Gürel ve Basın Sözcülüğü’nü üstlenen Mestaniye Efe ile sohbet ederken, 10. yıl sezon açılışı konseri için bu akşam BAOB Yerleşkesi’nde sahneye çıkacaklarını söylediler.
Repertuvarları yine herkesten farklı. Çünkü pazar günü konsere gidenler Türk Sanat Müziği ile birlikte türkü, pop, roman, Balkan havası ve Sıra Gecesi nağmeleri de dinleyebilecekler.

Kadınlardan sosyal etkinlik konserleri

Nilüfer Kadın Korosu Şefi Dr. Aysel Gürel ve Basın Sözcüsü Mestaniye Efe sohbetimiz sırasında şu bilgiyi de verdiler:
“Sosyal etkinlik konserleri de veriyoruz. Bu kapsamda çeşitli engelli dernekleri, kanser hastaları, Kızılay ve Yetiştirme Yurdu’ndaki kız öğrenciler için konserler yaptık.”
Ayrıca…
Kütahya ve Adana’ya gittiklerini, yurt dışı olarak Bulgaristan ve Yunanistan’a çıktıklarını, bu yaz da Gümülcine ve Almanya konserleri planlandığını söylediler.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

15

11 2015

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: