Milletvekili Hüseyin Şahin Bursa’nın devam eden yatırımları ve sorunların çözümü için Başbakan’dan destek istedi

BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU VE AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞAHİNİlk olarak… 12 Haziran 2011 genel seçiminde AK Parti’den Bursa Milletvekili seçildi. TBMM’deki ilk döneminde Plan-Bütçe Komisyonu gibi çok kritik bir pozisyonda görev üstlendi.
Ardından 7 Haziran 2015 genel seçiminde ikinci kez milletvekili oldu. Bu dönem 5 ay sürünce 1 Kasım’da yenilenen seçimde bir kez daha AK Parti Bursa Milletvekili seçildi.
Yani…
Hüseyin Şahin, biri 5 ay sürse bile 3 kez milletvekili seçilen bir siyasetçi. Ama onun geçmişi yalnızca siyasetle sınırlı değil.
Örneğin…
İnegöl’de olduğu dönemde İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası var, İnegölspor var. Bu süreçte Bursaspor Yönetim Kurulu Üyeliği var.
Milletvekili seçilmeden önceki dönemdeyse İnegöl’den seçilen İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yaptı.
Yanı sıra…
Çok sayıda sivil toplum örgütünde çalıştı, görevler aldı, sorumluluklar üstlendi. Dolayısıyla kenti soluyarak milletvekilliğine giden yolu geçti. Bütün bunlar birikim olarak siyasete ekleniyor.
Üstelik Şahin’in üretken, çalışkan ve hareketli yapısı ile birleşince ortaya daha farklı bir tablo çıkıyor.
O da…
Sahip olduğu avantajlarla Ankara’da Bursa için çalışıyor, emeğini hiç esirgemiyor, her adımı da çok yakından izleyip kentin konularını takip ediyor.
Nitekim…
Hafta sonunda AK Parti’nin geleneksel kampı için Afyon’a hareketinden önce TBMM’de Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme yaptı.
O görüşmenin fotoğrafını görünce Şahin’i arayıp neler konuştuklarını sorduk.
Şunu söyledi:
Bursa’nın devam eden yatırımlarıyla ilgili kısa bir bilgilendirme yaptım. Önemli yatırımların ne durumda olduklarının bilgisini verdim.”
Şunu vurguladı:
Hatta özel olarak desteklerini istedim.”
Şöyle devam etti:
Sayın Başbakan yatırımlar ve yaşanan sorunlar konusunda çok ilgili. O da kendi takibine aldı. Hatta bazı projelerle ilgili hemen talimatlar bile verdi.”
Ardından…
Aslında pek çok konu görüştük, ama şunu söyleyebilirim” dedi ve ekledi:
Bilindiği gibi Bursa’nın gündeminde Yenişehir’de yapılacak Otomotiv Test Merkezi var. Bu proje ve yanında Fren Test Merkezi’nin hemen başlaması için harekete geçiliyor.”