Koltuk değil, ayakkabı eskiten yöntem… AK Parti Osmangazi’de 83 bin üyeye tek tek “Memnun musunuz?” diye soruyor

AK PARTİ OSMANGAZİ İLÇE BAŞKAN YARDIMCILARI MEHMET AY, HAKKI ŞENTÜRK, YAŞAR YILDIZ
AK PARTİ OSMANGAZİ İLÇE BAŞKAN YARDIMCILARI MEHMET AY, HAKKI ŞENTÜRK, YAŞAR YILDIZ

Şu bir gerçek ki… Günümüzde en çok üyeye AK Parti sahip. Öyle olduğu için de en büyük teşkilat yine AK Parti’de var.
Örneğin…
Yalnızca Osmangazi’de 83 bin üyeye sahip. Yani tüm partilerin toplamından fazla daha fazla sayıda üyesi var. Normalde bu kadar büyük teşkilatlarla yakın ilişki kurmak güçtür.
Fakat…
Teşkilat ilişkilerini hiç gevşetmeyen AK Parti, üyeleriyle sürekli temas halinde.
Nitekim…
AK Parti Osmangazi İlçe yönetiminde İnsan Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ay ile birlikte Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hakkı Şentürk ve Eğitim Komisyonu Başkanı Yaşar Yıldız’la sohbet ederken şunu söylediler:
“83 bin üyemizin evlerine ya da işyerlerine tek tek gidiyoruz. Bu ziyaretlerde aynı zamanda üye güncellemesi yapıyoruz. Hatta istekleri olup olmadığını sorduktan sonra ‘Üyeliğinizi devam ettirmek istiyor musunuz?’ diye soruyoruz.”
Açıkçası…
Yöntem ve üyelik konusundaki yaklaşım bize ilginç geldi. Büyük bölümü tamamlanan üye taramasının ay sonunda tümüyle bitirilmesi hedefleniyor.
Üstelik…
Üyeleri yalnızca ilçe yönetimi gezmiyor, kadın ve gençlik kolları da evlerin kapısını çalan heyette temsilci bulunduruyorlar.
“Böyle bir tarama çok yorucu olmuyor mu?” dediğimizde AK Parti Osmangazi İnsan Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ay şu cevabı verdi:
“Bizim koltuğunu değil, ayakkabılarını eskiten bir başkanımız var. İlçe Başkanımız Ali Yılmaz her sabah namazını başka camide kılarak güne başlıyor, biz de eşlik ediyoruz.”