Meral Akşener’den Bahçeli’ye: Paralel denmesinin edepsizlik olduğunu anlamışsa, memnuniyet duyarım

MERAL AKŞENER

MERAL AKŞENER

MHP’de kurultay toplanması için imza veren 548 kurultay delegesinin yarıdan fazlası Meral Akşener’den yana tavır sergiliyorlar. Böyle olunca, MHP Genel Merkezi ve Bahçeli de Akşener’i hedef alıyorlar.
İşte…
Böyle bir ortamda Meral Akşener dün lider programı ve organizasyonuyla Bursa’ya geldi, coşkusu yüksek bir topluluk tarafından tamamen doldurulan Atatürk Spor Salonu’nda adaylığını açıkladı.
Bursa’ya gelmeden önce Meral Akşener’le konuştuk.
Kendine güveni sesinin tonuna yansıyor. Otoriter değil, doğal konuşuyor, rahat bir tavır sergiliyor. Sohbette içten davranıyor. Samimiyetini görünce “Paralel misiniz?” diye sorduk.
Uzun uzun güldü…
Sonra da Anadolu anası rahatlığıyla “Allah’tan fırtınalı bir siyasi hayatım oldu ve tüm siyasi hayatım kamuoyunun önünde geçti” deyip devam etti:
“21 yıldır polis koruması altındayım. Yaptığım her şey, attığım her adım belli. Hayatım devletin ve milletin gözünün önünde geçiyor.”
Net bir cevap verdi:
“Ne paralelim, ne üçgenim, ne düzlemim, ne kareyim. Hiçbir dini gruba üye, mürid, sempatizan olmadım. Pensilvanya’ya hiç gitmedim.”
Takıldığı nokta şu:
“Onlar iddia ediyorlar, olmadığımı söylüyorum, olduğumu tekrarlıyorlar. Bunu yapanlar iddialarını ispatla mükelleftirler.”
Şunu ekledi:
“Eğer ellerinde bilgi, belge, karine olup da yargıya vermiyorlarsa suçludurlar. Biliyorum ki hiçbir belgeleri yok. Ama tahakküm ediyorlar.”
Ardından, Meral Abla tavrıyla biraz sertleşti:
“Tahakkümle beni susturmak mümkün değil. Bunlara pabuç bırakmam. Dün de bırakmadım, bugün de bırakmam, yarın da bırakmayacağım.”
O da hamle yaptı:
“Bana paralel diyen herkesi yamuk ilan ediyorum.”
Şunu sorguladı:
“Oturup isnat yapıyorlar, sonra bana ‘Olmadığını ispatla’ diyorlar. Böyle bir şey var mı? İsnat yükleyen müfteridir. Beni bu yolla korkutmaları mümkün değil.”
Bu noktada…
Bahçeli’nin kendisi için edepsizlik tepkisini anımsattık. Şunu anımsattı:
“Ben şunu anlattım: Ekmeleddin Beyi kendisi önerdi. Eğer paralelse, bunca yıldır yanında tuttuğu ben paralelsem, demek ki kendisi de baş paralel oluyor, onu söyledim.”
Şunu vurguladı:
“Kendisinin de, bizim de paralel olmadığımızı anlatmak için söyledim. Fakat bu sözlerimi ‘edepsizlik’ buldu” dedi ve yeni bir kavga çıkartacak cevap verdi:
“Kendisine yüzde 100 katılıyorum. Eğer kendisi de biri tarafından paralel denmesinin edepsizlik olduğunu anlamışsa, bundan memnuniyet duyarım.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

24

04 2016

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: