Herkesin merak ettiği Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni internetten başvurup gezerken çok etkilendi!

MELİH ÜNAL BEŞTEPE CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ GEZİSİ

MELİH ÜNAL BEŞTEPE CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ GEZİSİ

AK Parti’nin yeni kurulduğu günlerdi… İlk seçimi olan 3 Kasım 2002 öncesi AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim çalışmasına gelmiş, otobüsle de Bursa caddelerinde tur atmıştı.
İşte…
O şehir turunda otobüsten anonsları gencecik biri yapıyordu. Yeni kurulan AK Parti’nin ilk İl Gençlik Kolları’nda yer alan Melih Ünal otobüs ilerlerken, yol kenarında bulunanlara Erdoğan adına sesleniyordu.
Melih Ünal’a o görevi, dönemin AK Parti İl Başkanı olan Mehmet Tunçak verirken, “Sen radyoda program yapıyorsun, anons da yaparsın” demişti.
14 yıl önce gencecikken Recep Tayyip Erdoğan’ın otobüsünde anonslarını yaparak kenti dolaşan Melih Ünal sonraki yıllarda Tarım Kredi Kooperatifi bünyesinde çalışmaya başladı.
Şu anda da Görükle Kooperatifi Müdürü olarak görev yapıyor ve Bursa bölgesindeki başarılı ilk 3 kooperatiften biri Görükle oldu.
Cumhurbaşkanlığı’nın Çankaya’dan Beştepe’ye taşınmasından sonra kamuoyu gündemine pek çok spekülasyon geldi.
Fakat…
Geçen süreçte Beştepe Külliyesi vatandaşlara açıldı. Dileyenler internet üzerinden başvuru yapıyorlar, istenen bilgileri veriyorlar. O başvurular değerlendirmeyi alınıyor ve soruşturma yapılıyor.
Bekleme süresi bazen 3-4 ayı buluyor.
Sonra da…
Seçilenlerden oluşturulan gruplar da her hafta çarşamba ve cumartesi günleri Beştepe Külliyesi’ni rehber eşliğinde gezme fırsatı elde ediyor.
Bu geziye katılanlardan biri de Melih Ünal oldu.
Dönüşünde…
Gördüklerini sorunca önce gezi alanları ile ilgili bilgi verdi:
“Randevu verilen gün ve saatte Halkla İlişkiler Başkanlığı’nda 39 kişilik grup olarak toplandık. Rehber bize Halkla İlişkiler, basın toplantısı salonları, kabul merasimi yapılan salonlar, makam odalarını gezdirdi.”
Devam etti:
“Muhtar toplantılarının yapıldığı salonu da gördük.”
Gözlemini paylaştı:
“Halkla İlişkiler birimine çok önem verilmiş. 15 odada 60’a yakın görevli büyük bir ciddiyetle çalışıyor. Vatandaş şikayetleri burada toplanıp ilgili bakanlıklara gönderiliyor.”
İzlenimi şu:
“Beştepe Külliyesi’nde tam bir Devlet Yönetimi Ofisi düzeni gördüm. Çok etkileyiciydi.”
Şunu da ekledi:
“Zaman zaman çok pahalı süslemeler olduğu yazılıyor ve söyleniyor. Hiç de öyle abartılı bir lüks ve ihtişam görmedim.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

22

05 2016

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: