İşler daha da karıştı… Mahkeme kararıyla kurultay yapmaya çalışan MHP’nin 2 kurultayı birden oldu!

Düşüncemiz şu: 1 Kasım sonrası değişim için imza toplandığında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başvuruyu bile beklemeden kurultay kararı alsaydı, karşısına aday olarak kimse çıkamaz, sıkıntısızca yoluna devam ederdi.
Fakat…
Öyle şeyler yaşandı ki, gelişmeler artık Bahçeli’nin kontrolünde değil. Hatta, değişim dalgası MHP’den taştı, toplumun bir kesimini de içine aldı.
Nitekim…
Yaşanan mahkeme savaşları ve hukuk prosedürü sonrası dün ortaya daha da karışık bir tablo çıktı.
Çünkü…
Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararını Yargıtay onayladı. Yani, MHP’nin kurultay yapması gerektiğine karar verdi.
Bu durumu…
Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından kurultay hazırlığı yapmakla görevlendirilen 3 kişilik çağrı heyetinde yer alan Mehmet Bilgiç’le konuştuk.
Dedi ki:
“Çağrı heyeti olarak hemen toplanıp tüzük kurultayı için gün ve yer belirleyeceğiz. Ancak hukuki askı süreleri nedeniyle kurultay toplanması 3 haftayı bulabilir.”
Şunu özellikle vurguladı:
“Yargıtay, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin tüzük kurultayı yapılması kararını onayladı. Biz de tüzük kurultayı çağrısı yapacağız. Önerge ile seçimli kurultaya dönülebilir, o bizim görevimiz dışında.”
Biz bu konuşmayı bitirmiştik ki, MHP Genel Merkezi’nden açıklama geldi.
Bu kez…
Bahçeli adeta hodri meydan deyip seçimli kurultay çağrısı yaptı. Hatta, Bahçeli’nin de aday olacağı kurultay için Ankara Arena’nın 10 Ağustos tarihinde tutulduğu açıklandı.
Bu da yeni bir tartışma başlattı.
Yargıtay’ın onayladığı karar tüzük kurultayı toplanmasını gerektiriyor. O çağrıyı yapmak için 3 kişilik çağrı heyetini mahkeme görevlendirdi.
O nedenle…
MHP Genel Merkezi’nin yaptığı seçimli kurultay çağrısı, ikinci bir kurultay olarak kabul ediliyor ve mahkeme kararından farklı görülüyor.
İşlerin daha da karışması bundan.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

26

05 2016

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: