Bu fotoğraf siyasete dönüş mesajı gibi: Davutoğlu ailesi yer sofrasında vatandaşa iftar konuğu

AHMET DAVUTOĞLU VE SARE DAVUTOĞLU İFTAR YER SOFRASIKrizleri bir kişiye bağlamak elbette doğru değil. Fakat uluslararası alanda yaşanan büyük krizler Dışişleri Bakanı ve Başbakan olduğu dönemlerde Ahmet Davutoğlu’na denk geldi. İsrail ve Rusya ilişkilerinde atılan sıcak adımlar üzerine gözler de doğal olarak Davutoğlu’na çevrildi.
Nitekim…
AK Parti ile özdeşleşen kimi sosyal medya hesaplarından “Ahmet Hoca dış politikası enkazının temizlendiği” paylaşımları yapılıyor.
Başbakanlığı devrettikten sonra sessiz kalan Davutoğlu adına sosyal medya hesabında zaman zaman paylaşımlar yapılıyor. Hatta, Başbakan Binali Yıldırım’a destek çağrıları tekrarlanıyor.
Son günlerdeyse, yazdığı Medeniyetler ve Şehirler adlı kitabının imza etkinliklerine katılıyor.
Bununla birlikte…
Hafta sonunda bir fotoğraf dikkatimizi çekti. Fotoğrafta, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve eşi Dr. Sare Davutoğlu tıpkı başbakanlık günlerinde olduğu gibi, iftarda vatandaşın yer sofrasına konuk olmuşlardı.
Bundan da Davutoğlu’nun siyasete devam edeceği anlamı çıkardık.
Hele…
Ankara’da Davutoğlu kontenjanı bilinen kimi milletvekillerinin sohbetlerde bir araya geldiklerinin konuşulduğu bir ortamda, mesaj kaygısı taşıdığı izlenimi veren görüntüler daha dikkat çekici hale geliyor.
Gelecek günlerin ne getireceği hiç belli olmaz.