Hemşeri derneklerinden “güvenlik” gerekçeli karara itiraz: Otobüslere Terminal zorunluluğu yolcuya sıkıntı!

4. HEMŞERİ DERNEKLERİ DOĞU TERMİNALİ İSTEĞİGüvenlik söz konusu olduğunda her şey duruyor. Fakat güvenlik adına yaşamı sıkıntılı hale getirmek de doğru olmasa gerek.
Örneğin…
Yolcu otobüslerinin kent girişlerinde yolcu alıp indirmeleri güvenlik nedeniyle yasaklandı. Bu durumda, yolculuk için Terminal’e gitmek gerekiyor. Yolcu karşılamak ya da uğurlamak için de Terminal yolu gözüküyor.
Oysa…
Doğu yönüne giden otobüsler için Kestel’deki aktarma terminali aslında büyük bir yükü paylaşıyordu. Zaten karardan en çok etkilenen de burası oldu.
Nitekim…
Doğu illeri derneklerini temsilen Ardahan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanvekili İhsan Bilgili, Erzurum Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Selami Dizdemir, Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Dursun Kurtuluş ile Muş-Der Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Artuk ziyarete geldiler.
Başkanlar, hastane inşaatı nedeniyle boşalttıklar Kestel aktarma terminali için Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yeni yer düzenlemesinin yaşattığı mutluluğun 2 ay sürmesine üzülüyorlar.
Hemşeri dernekleri, “kararın gerekçesinin güvenlik olmadığı” düşüncesine de sahipler.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

04

06 2016

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: