Mesajı çok bir saldırı… Terör amacına ulaştı

Havaalanları güvenlik açısından en iyi korunan yerler olarak bilinir. Alınan en sıkı güvenlik önlemlerine kimse itiraz etmez.
Defalarca aranan yolcular ilaçlarına, parfümlerine, hatta tırnak makaslarına geçiş verilmediğinde bile sesini çıkarmaz, güvenliğe itiraz etmez.
Gelin görün ki…
Türkiye’nin halen en büyük ve yolcu trafiği en yoğun havaalanına terörist elinde uzun namlulu silah ve üstünde bombayla girebildi. Hem de İstanbul Valiliği açıklamasına göre 1 değil, tam 3 canlı bomba havaalanını kana buladı. Olay sonrası ortaya çıkan görüntülerde polisin teröristi vurarak daha büyük bir faciayı önlediği de görülüyor.
Yine de…
Korkutmayı başardı, terörün korkusunu koca bir kentten büyük bir ülkenin tamamına yaymayı başardı.
Son günlerde yaşanan gelişmeleri arka arkaya sıralarsak, Antalya’daki orman yangınları dahil, tesadüf müdür bilemeyiz. Şu saatte komplo teorisiyle uğraşacak halde de değiliz, ama ortada vahim bir tablo var.
Canımız yandı, moralimiz bozuldu.
Mesajı çok bir saldırı bu. Hedef olarak en büyük kentimizdeki en büyük ve en kalabalık havaalanımız olan Atatürk Hava Limanı’nın Dış Hatlar terminalinin seçilmiş olması da tesadüf olamaz. Vatandaşı korkuturken, bu ülkeye gelecek olanlara da “Gelmeyin, burası güvenli değil” mesajı verdi.
Kısacası, terör amacına ulaştı ve mesajını verdi.
Gecenin  bu saatinde başka da söyleyecek söz kalmadı, çünkü boğazlar düğümlendi.
Başımız sağ olsun, hepimize geçmiş olsun.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

29

06 2016

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: