Bursa’dan Batman’a siyasi yoldan kurulan gönül köprüsünün mesajı: Birlikte Türkiye’yiz, birlikte güçlüyüz!

AK PARTİ İL BAŞKANI CEMALETTİN TORUN

AK PARTİ İL BAŞKANI CEMALETTİN TORUN

Proje… AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’nun başkanı olduğu dönemde AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlandı. İlk olarak da, geride bıraktığımız Ramazan Bayramı’nda uygulandı.
Buna göre…
12 Büyükşehir ile Doğu-Güneydoğu bölgelerindeki 12 il kardeş olarak eşleştirildi. Bursa bu eşleşmede Batman’la kardeş oldu.
İşte…
Bu proje gereği Bursa’dan Batman’a ikinci gönül köprüsü ziyareti Kurban Bayramı öncesinde 3-4 Eylül tarihlerinde gerçekleşiyor.
Programı için
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun şunları söyledi:
“İl Başkan yardımcılarımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe, işadamlarımız ve kanaat önderlerimizle birlikte 3 Eylül’de Batman’a gidiyoruz.”
Şunu da ekledi:
“2 günlük program için 30 kişilik kafilemizde Bursa milletvekillerimizden Müfit Aydın ve Osman Mesten de yer alacaklar.”
Ardından…
“Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Millet olarak birliğimizi herkese göstermeliyiz” dedi ve 3-4 Eylül’deki Batman gezisi ana başlıklarını açıkladı:
“Batman’da ‘Doğu-Batı yok, ülkemiz bütündür’ diyeceğiz, orada ‘Hepimiz kardeşiz’ mesajı vereceğiz, en önemlisi ‘Birlikte Türkiye’yiz, birlikte güçlüyüz’ diye haykıracağız.”
Program şu:
“Bu bir Bursa-Batman gönül köprüsü projesi. Onun için orada sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler yapacağız, vatandaşla buluşacağız, partimiz teşkilatlarıyla da kucaklaşacağız.”
Bir bilgi daha verdi:
“Gönül köprüsü kurarken, ihtiyaç sahiplerine el uzatmayı da ihmal etmeyeceğiz. O nedenle daha çok çocuklar için olmak üzere Bursa’dan giysi götürüp orada ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz.”
Şunu da ekledi:
“Böylece, hem bu kargaşa ortamında ülkemiz ve milletimizin bütünlüğünü göstermek, hem Batman’da yaşayan vatandaşlarımızla bir arada olmak, hem de onlara küçük de olsa bayram sevinci yaşatmak istiyoruz.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

01

09 2016

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: